- Територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах належить право комунальної власності на рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, землю, природні ресурси, підприємства, установи та організації, в тому числі банки, страхові товариства, а також пенсійні фонди, частку в майні підприємств, житловий фонд, нежитлові приміщення, заклади культури, освіти, спорту, охорони здоров'я, науки, соціального обслуговування та інше майно і майнові права, рухомі та нерухомі об'єкти, визначені відповідно до закону як об'єкти права комунальної власності, а також кошти, отримані від їх відчуження. Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини. Стаття 60. Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” -

неділя, 20 січня 2013 р.

Подорожчання комуналки піде на користь бідним.



Наразі на багатих споживачів з бюджету витрачається значно більше грошей, ніж на бідних.

 Подорожчання тепла та води до економічно обґрунтованого рівня допоможе вирішити проблему соціальної справедливості, оскільки багатим перестануть компенсовувати різницю у тарифах, а бідним громадянам нададуть адресну допомогу, заявив голова Нацкомісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг, Валерій Саратов.

"Приміром, зараз 16% населення України споживають менше 2 кубометрів води на місяць - це в основному самотні пенсіонери. А є споживачі, які витрачають, наприклад, 100 кубометрів води за місяць. Держава компенсує різницю в тарифі і для перших, і для других. При тарифі, наприклад, 5 грн за кубометр води, який покриває 50% собівартості, на самотнього пенсіонера витрачається 10 грн, а на багатого - 500 грн", - пояснив чиновник, пише "Дзеркало тижня".

Тому, за його словами, не дивно, саме бідним вигідний перехід на економічно обґрунтований тариф. При такому переході необхідно передбачати інструменти адресного соціального захисту тих, хто цього потребує. Такими інструментами можуть бути і субсидії, і адресна соціальна допомога, додав Саратов. Нагадаємо, нещодавно прем'єр Микола Азаров заявив, що заради досягнення компромісу з МВФ Україна готова піти на диференційоване підвищення тарифів на компослуги для населення.

"Ми сказали, що ми готові для тих, хто має європейську зарплату і доходи, ми готові для них, для цієї категорії населення, встановити тарифи такі, які відповідають собівартості цих товарів", - сказав він.


Немає коментарів:

Дописати коментар