- Територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах належить право комунальної власності на рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, землю, природні ресурси, підприємства, установи та організації, в тому числі банки, страхові товариства, а також пенсійні фонди, частку в майні підприємств, житловий фонд, нежитлові приміщення, заклади культури, освіти, спорту, охорони здоров'я, науки, соціального обслуговування та інше майно і майнові права, рухомі та нерухомі об'єкти, визначені відповідно до закону як об'єкти права комунальної власності, а також кошти, отримані від їх відчуження. Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини. Стаття 60. Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” -

пʼятницю, 17 квітня 2015 р.

Шах і мат… Путін близький до поразки

Попри активізацію бойовиків на маріупольському, донецькому та луганському напрямках, є очевидним, що зненацька українську армію вже не застати. Так зване перемир’я хоч і піддається критики з боку радикально налаштованих кіл українського суспільства, але воно, вочевидь, грає на руку саме Україні, аніж ДНР-ЛНР і їх московським ляльководам.

Спробуємо пояснити чому.
По-перше, Україна виграла час, аби провести ротацію особового складу, що перебував в зоні бойових дій і підсилитись свіжими кадрами. По-друге, переговори щодо надання США та іншими країнами НАТО зброї не виглядають такими вже безнадійними. Оскільки Конгрес Сполучених Штатів закликав президента США підтримати Україною летальною зброєю, цілком можливим є прийняття рішення з боку Білого дому щодо надання українській армії високоточних протитанкових та протиповітряних комплексів. І не лише. Україна вже отримала від Америки броньовані автомобілі «Хамві» (HMMWV), які зарекомендували себе у багатьох військових операціях США, зокрема в Іраку. Хай би хто що не казав, але це був не жест підтримки, а натяк на те, що поставками лише таких зразків техніки США не обмежиться. І дійсно, якби Штати боялися підтримувати Україну під час війни на Донбасі, чи наважилися б вони на поставки бодай чогось більшого, ніж гуманітарна допомога?
Варто врахувати, що посилення сил швидкого реагування країн НАТО у Східній Європі також свідчить на користь готовності Альянсу до відбиття російської агресії. Інциденти з перетином повітряного кордону країн Балтії та зухвала поведінка льотчика російського винищувача недалеко від берегів Норвегії остаточно переконала Захід в тому, що лише заявами російського ведмедя не зупинити. Литва відновила призов до свого війська (до цього були лише контрактники), Норвегія збільшує кількість збройних сил, а Німеччина закупає в США сучасну оборонну техніку – включно з бронемашинами і танками «Абрамс». Фінляндія заявляє про необхідність подавати заявку на членство до НАТО. Хіба це не є підтвердженням того, що російському агресору дають гідну відповідь?
Військові навчання Альянсу, в тому числі й у Чорному морі, змушують Росію тримати частину техніки та особового складу в межах військових округів, що межують з країнами НАТО. Це саме по собі не дає російському керівництву зосередитись на підсиленні окупаційних військ в Донбасі.
Паралельно діють економічні санкції Заходу, ціна на нафту не росте, хоч що б ти не робив. РФ опинилася в ситуації, яку переживав Радянський Союз в другій половині 80-х років, коли через обмеження експорту енергоносіїв та втягування в гонитву озброєнь підірвав свою економіку. Чим це закінчилося? Правильно, крахом СССР… Зараз ситуація є цілком подібною, залишається лише сподіватися, що українська влада і її західні партнери не відступлять у найбільш відповідальний момент. І тоді історія повториться. Тільки тепер в ролі СССР буде виступати Росія…

Немає коментарів:

Дописати коментар