- Територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах належить право комунальної власності на рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, землю, природні ресурси, підприємства, установи та організації, в тому числі банки, страхові товариства, а також пенсійні фонди, частку в майні підприємств, житловий фонд, нежитлові приміщення, заклади культури, освіти, спорту, охорони здоров'я, науки, соціального обслуговування та інше майно і майнові права, рухомі та нерухомі об'єкти, визначені відповідно до закону як об'єкти права комунальної власності, а також кошти, отримані від їх відчуження. Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини. Стаття 60. Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” -

пʼятниця, 20 вересня 2013 р.

Конституцію змінюють «під Президента»?

Головною проблемою Конституції України є те, що її норми не виконуються.
На цьому наголосили експерти під час засідання Національного круглого столу «Порозуміння заради європейського майбутнього» на тему «Нова Конституція та євроінтеграція України».


В заході, який проходив у інформаційному агентстві УНІАН, взяли участь Віктор Мусіяка, правник, один з авторів тексту Конституції України, професор Києво-Могилянської академії, Сергій Бондарчук, координатор робочої групи Національного круглого столу «Порозуміння заради європейського майбутнього», Ігор Коліушко, директор Центру політико-правових реформ, Костянтин Матвієнко, політолог, експерт Корпорації стратегічного консалтингу «Гардаріка», Микола Козюбра, суддя Конституційного Суду у відставці, доктор юридичних наук, завідувач кафедри державно-правових наук НУ «Києво-Могилянська академія», Микола Савенко, суддя Конституційного Суду у відставці, кандидат юридичних наук, доцент НУ «Києво-Могилянська академія», Микола Мельник, науковий консультант Центру Разумкова, Ігор Луценко, громадська ініціатива «Збережи старий Київ».
«Конституцію наразі хочуть змінити під одну особу – Президента України», – каже Віктор Мусіяка, який нещодавно вийшов зі складу Конституційної Асамблеї.
«Асамблея внесе зміни, а їх в свою чергу винесуть на референдум. Референдум підтримає зміни, а гарант підтримає рішення референдуму. В результаті в країні може виникнути «плебісцитна монархія», коли всі повноваження будуть у руках однією особи», – каже експерт.
«В пропозиціях до нового варіанту Конституції є окремий розділ, присвячений президенту. Та є положення, що президент є носієм державної влади. Тобто фактично, обіймає в собі повноваження всіх гілок влади – і виконавчої, і законодавчої, і судової. Якщо ці зміни внесуть, Конституційний суд розтлумачить це положення, так як це потрібно Президенту. Після цього у нього буде необмежена влада, в тому числі – і право самому призначати суддів всіх рівнів», – додає Микола Савенко, суддя Конституційного Суду у відставці.
На думку координатора Робочої групи НКС з євроінтеграції Сергія Бондарчука, немає сумнівів, що Україна потребує нового суспільного договору між владою і суспільством, проте до змін Основного закону потрібно підходити відкрито і виважено – саме на цьому неодноразово наголошували представники ЄС.
«Представники Євросоюзу постійно звертали увагу української сторони на потребу підходити до змін у Конституції виважено і прозоро, адже Конституційний процес в Україні завжди характеризувався політичними протистояннями та намаганнями використати його відповідно до кулуарних інтересів різних політичних гравців», – сказав Бондарчук. Він також закликав інші ініціативні групи, які працюють над змінами до Основного закону, до діалогу.
«Ми представимо та надішлемо наші пропозиції всім ініціативним групам, а також закликаємо Леоніда Кравчука та лідерів опозиції представити напрацювання їхніх команд та знайти новий формат співпраці, який би виконував вимоги ЄС – відкритість та включеність у цей процес всіх сторін», – наголосив Бондарчук.
Сергій Багряний


Немає коментарів:

Дописати коментар