- Територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах належить право комунальної власності на рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, землю, природні ресурси, підприємства, установи та організації, в тому числі банки, страхові товариства, а також пенсійні фонди, частку в майні підприємств, житловий фонд, нежитлові приміщення, заклади культури, освіти, спорту, охорони здоров'я, науки, соціального обслуговування та інше майно і майнові права, рухомі та нерухомі об'єкти, визначені відповідно до закону як об'єкти права комунальної власності, а також кошти, отримані від їх відчуження. Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини. Стаття 60. Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” -

неділя, 14 липня 2013 р.

Втеча від Великого Брата в Москву


Зі світом точно коїться щось не те, коли після викриття несправедливості західних систем люди не проти сховатися від своїх держав у Росії. Багато вже йшлося у ЗМІ про мотиви Путіна: виставити себе у вигідному світлі на тлі розмов про політичних в’язнів. Поки у Росії тривають процеси над учасниками акцій на Болотній площі, поки Навальному прокуратура пропонує посидіти шість років, а дві учасниці Pussy Riot відбувають покарання  у колоніях, у цій країні кращої долі намагаються шукати представники тих держав, про свободу й рівність яких російським опозиціонерам доводиться лише мріяти.

Спочатку Депардьє, не бажаючи ділитися заробітком зі знедоленими, вирішив прийняти серед інших і російське громадянство. Цим він не обмежився – і в бік Путіна полився єлей про те, що саме на такого управителя чекала Росія, саме він поверне людям гідність. Потім Бріджит Бардо чомусь вирішила, що російський президент – найбільший захисник тварин і загалом природи. У відповідь їй російська журналістка Юлія Латиніна щоправда розповіла про заслуги ВВП перед тваринним світом: і про сніжного барса, якого доставляли спеціально для глави держави, щоб той помилувався ним, на гелікоптері, уссурійську тигрицю, яку накачали снодійним, щоб вона не напала на лідера Росії, і про двох загиблих білих журавлів зі знаменитого польоту Путіна із цими птахами.

Зараз усі ЗМІ не припиняють повідомляти про численні відмови у притулку екс-співробітнику ЦРУ Едварду Сноудену і про нечисленні згоди.

Відкривши світові інформацію про те, що в ЦРУ стежили за користувачами в інтернеті, і що США прослуховували офіси в ЄС, він спочатку опиняється в Гонконгу, а потім в аеропорту Шереметьєво – в транзитній зоні. Ось у Путіна з’являється ще один привід продемонструвати світу верховенства права в його країні він відмовляється віддавати Сноудена США. У Кремлі пояснюють: передача та видача Сноудена в країну, де застосовується смертна кара, є неможливою.

Екс-американець (паспорт колишнього працівника було анульовано) знайшов спосіб залишитися у Москві (чи, може, він захоче отримати квартиру в Грозному?). У своєму Twitter він повідомив, що готовий розглянути пропозицію колишньої російської шпигунки Анни Чапман одружитися з нею, щоб вирішити проблему з притулком в Росії.

У цьому всьому є дивною начебто зачарована згода цих людей стати росіянами, засвідчити те, що Росія є справді правовою державою. Не забуваймо й про Ассанжа, який своїм Wikileaks демонстрував, що вільна журналістика може існувати, а потім, переслідуваний владою США і Швеції, став журналістом RussiaToday – каналу, який поширює провладну ідеологію на весь світ.

Звісно, важко себе уявити на місці людини, яку хочуть арештувати США. Проте, з іншого боку, йдучи на розкриття компромативних фактів, ці люди усвідомлювали, який шлях вони обирали. Хотілося би вірити, що ними керувало щось некомерційне, нехай буде навіть відчуття месіанства. Однак ще жоден з вищеперерахованих не відмовився від підтримки Путіна, мотивуючи це політичними переслідуваннями всередині країни. Їхня згода жити, працювати в Росії, хай навіть символічного характеру, - це нівелювання попередньої боротьби. Чому  США вони не прощають утиск свободи слова, ігнорування прав громадянина, а Росії дозволяють боротьбу з опозицією?

Це необачне ставлення до внутрішньої політики Путіна з боку західних захисників свободи слова й права – уже тенденція, тривожна ознака того, що Росія стає для них уже чимось на зразок бутафорського зла – нереального, того давноминулого й забутого. Тому будемо чекати, коли російський президент не просто розчулено заплаче, а замироточить.

Аліна Денисенко


Немає коментарів:

Дописати коментар