- Територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах належить право комунальної власності на рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, землю, природні ресурси, підприємства, установи та організації, в тому числі банки, страхові товариства, а також пенсійні фонди, частку в майні підприємств, житловий фонд, нежитлові приміщення, заклади культури, освіти, спорту, охорони здоров'я, науки, соціального обслуговування та інше майно і майнові права, рухомі та нерухомі об'єкти, визначені відповідно до закону як об'єкти права комунальної власності, а також кошти, отримані від їх відчуження. Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини. Стаття 60. Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” -

вівторок, 13 травня 2014 р.

Вперше в суді інтереси пайовиків представляла прокуратура Дніпропетровської області.



На засідання 12 травня приїхало близько 50 власників земельних паїв Петриківського району Дніпропетровської області, переважно похилого віку.


На початку засідання Дніпропетровського апеляційного господарського суду адвокати пайовиків зажадали провести почеркознавчу експертизу, підписів пайовиків, що фігурують в установчому договорі ЗАТ «Дніпровець». Але, як виявилося, ніхто з присутніх, насправді, не ставив підписи на засновницькому договорі і ніколи не відмовлявся від свого земельного паю, більше того, кілька десятків людей на момент створення ЗАТ «Дніпровець» взагалі були померлими, про що говорили свідоцтва про смерть, надані адвокатами пайовиків.
Єдиним не згодним з проведенням почеркознавчої експертизи  був представник у суді від ЗАТ «Дніпровець», який заявив про неможливість провести експертизу підписів, так як оригінал договору був вкрадений з машини директора ЗАТ «Дніпровець», хоча на попередньому засіданні суду було заявлено, що договір - згорів.
Незважаючи на заперечення представника рейдера ЗАТ «Дніпровець», прокуратура області підтримала пайовиків, і суд ухвалив рішення про проведення почеркознавчої експертизи. Враховуючи те, що за багато років, ні прокуратура Петриківського району, ні суди першої інстанції не враховували той факт, що в установчому договорі є фальсифікації з підписами, і що мертві душі теж є. Вперше судом і прокуратурою області було прийнято рішення на користь простих пайовиків земельних наділів.
Як заявила прокурор Анжеліка Барчук, що представляє інтереси пайовиків у цьому процесі, після проведення експертизи та підтвердження фактів фальсифікації і махінацій із землею пайовиків, фігурантів з боку рейдерів очікує кримінальна відповідальність.
Засідання Дніпропетровського апеляційного господарського суду.


Матеріали по темі: Протистояння пайовиків Петриківського району Дніпропетровщинитриває


„Кольт” –найкращий суддя?: про петриківський шахер-махер зпаями



Немає коментарів:

Дописати коментар