- Територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах належить право комунальної власності на рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, землю, природні ресурси, підприємства, установи та організації, в тому числі банки, страхові товариства, а також пенсійні фонди, частку в майні підприємств, житловий фонд, нежитлові приміщення, заклади культури, освіти, спорту, охорони здоров'я, науки, соціального обслуговування та інше майно і майнові права, рухомі та нерухомі об'єкти, визначені відповідно до закону як об'єкти права комунальної власності, а також кошти, отримані від їх відчуження. Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини. Стаття 60. Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” -

субота, 16 листопада 2013 р.

Російський газ Україні не потрібен


Сланцевий газ та іноземні корпорації можуть позбавити Україну залежності від російського газу. Про це йдеться в публікації Financial Times.


Видання зазначає, що Україна імпортує 60% спалюваного палива з Росії і платить за це одну з найвищих цін в Європі, хоча сама володіє третіми у світі за величиною запасами сланцевого газу.

На початку листопада Україна підписала з американською Chevron угоду, за якою компанія вкладе $10 млрд у розвідку та видобуток сланцевого газу на Олеському родовищі в Західній Україні. У січні аналогічна угода була підписана з Royal Dutch Shell по Юзівському родовищу на сході. Крім того, ведуться переговори з ExxonMobil щодо робіт на чорноморському шельфі.

Якщо ці плани здійсняться й Україна зможе збільшити видобуток до 30 млрд кубометрів, що повністю перекриє власні потреби, це стане ударом для Росії, пише FT. А якщо Shell, Chevron і Exxon своїм прикладом покажуть, що великі міжнародні компанії можуть успішно працювати в Україні, це забезпечить ще більший приплив іноземних інвестицій і допоможе й іншим секторам економіки.

Видання зазначає, що такий сценарій все ж може опинитися під загрозою, якщо Україна відкладе підписання угоди з Євросоюзом і отримає-таки від Росії знижку на газ.

Нагадаємо, раніше «Науканафтогаз» (науково-дослідний інститут НАК «Нафтогаз України») оприлюднив оцінку, за якою в майбутньому технічно можна вилучити запаси сланцевого газу України в розмірі 22 трлн куб.м. Управління енергетичної інформації США (EIA) вважає, що технічні запаси становлять 3,6 трлн куб.м.

Тим часом, як повідомили в Кабінеті міністрів України, посилаючись на дані Міністерства енергетики та вугільної промисловості, Україна в січні-жовтні нинішнього року збільшила видобуток природного газу порівняно з аналогічним періодом минулого року на 3,4% – до 17414 млн куб.м.


Немає коментарів:

Дописати коментар