- Територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах належить право комунальної власності на рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, землю, природні ресурси, підприємства, установи та організації, в тому числі банки, страхові товариства, а також пенсійні фонди, частку в майні підприємств, житловий фонд, нежитлові приміщення, заклади культури, освіти, спорту, охорони здоров'я, науки, соціального обслуговування та інше майно і майнові права, рухомі та нерухомі об'єкти, визначені відповідно до закону як об'єкти права комунальної власності, а також кошти, отримані від їх відчуження. Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини. Стаття 60. Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” -

пʼятниця, 7 червня 2013 р.

"Рожеві окуляри" Януковича



Цьогорічне послання президента України концентрується на здобутках влади за останні роки. Експерти ж розкритикували документ через суперечності та завищений позитив.

 Об’ємний документ на 576 сторінок з графіками та статистичними даними, який більше скидається на експертний звіт, ніж на послання парламенту, передав депутатам Віктор Янукович. Зробити це він мав би особисто, виголошуючи щорічне послання з трибуни Верховної Ради. Саме через його відсутність депутати-опозиціонери вкотре заблокували роботу парламенту.

 Вони вимагають від президента виконати свій конституційний обов'язок і не відмовлятися від публічного виступу. Адже у посланні, який Віктор Янукович передав до Верховної Ради чимало неоднозначних моментів, які потребують пояснень гаранта Конституції, кажуть опозиціонери.

Знову багатовекторна?

 Експерти ж, після ознайомлення з документом, теж вказують на суперечності. Зокрема що стосується зовнішньополітичних пріоритетів країни. У своєму посланні президент України наголошує, що відносини з Росією є "пріоритетним" напрямком зовнішньої політики України та підкреслює зацікавлена країни у формуванні "особливих відносин" із Митним союзом.

 При цьому він акцентує увагу на незмінності курсу на інтеграцію до Європейського Союзу. На думку політолога Олександра Палія, виходячи із заявленого, Україна знову, як і за часів Леоніда Кучми, декларує політику багатовекторності. "В довгостроковій перспективі така політика є тупиковою і безвідповідальною, що власне, доводить порівняння нинішнього стану України і східноєвропейських держав, які вже зараз в ЄС", - прокоментував Палій.

Некоректне порівняння

 Разом з зовнішніми пріоритетами значну увагу приділив президент у своєму посланні економічному блоку питань та втіленню реформ, зосередившись на досягненнях владної команди. "Політика реформ вже принесла позитивний ефект. В Україні вдалося стримати негативний вплив європейської депресії 2012 року. У багатьох країнах Європи рівень життя населення істотно знизився. В Україні вдалося цього не допустити", - підкреслив Янукович.

 Втім гендиректор Бюро економічних і соціальних технологій Валерій Гладкий наголошує, що такі заяви президента на фоні співставлення цифр економічного зростання в Україні та країнах ЄС виглядають необґрунтованими. "Попиту на українські товари немає, інвестори не хочуть інвестувати в українську економіку. Подивіться на цифри. Я б не стверджував, що Україна відмежувалася від європейської економічної кризи і добре себе почува", - сказав Гладкий.

 Погоджується з цим і Олександр Палій. За його словами, тільки за четвертий квартал минулого року в Україні Валовий внутрішній продукт впав на 2,5 відсотка. При цьому експерти, посилаючись на дані Євростату, вказують, що в останньому кварталі 2012 року падіння ВВП у єврозоні було зафіксовано на позначці 0,6 відсотка. "На тлі різкого наростання зовнішніх боргів України заява президента Януковича про те, що Україні вдалося стримати негативний вплив європейської депресії виглядає досить непереконливо", - зауважив Палій.

 Однак попри це президент обіцяє цього року "прискорити структурні реформи в національній економіці", "знайти відповідь на нові виклики, породжені глобальною економічною кризою", а також "забезпечити максимально ефективне використання фінансових ресурсів держави".

 Водночас опитані DW експерти сумніваються у реалістичності виконання озвучених завдань.


Немає коментарів:

Дописати коментар