- Територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах належить право комунальної власності на рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, землю, природні ресурси, підприємства, установи та організації, в тому числі банки, страхові товариства, а також пенсійні фонди, частку в майні підприємств, житловий фонд, нежитлові приміщення, заклади культури, освіти, спорту, охорони здоров'я, науки, соціального обслуговування та інше майно і майнові права, рухомі та нерухомі об'єкти, визначені відповідно до закону як об'єкти права комунальної власності, а також кошти, отримані від їх відчуження. Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини. Стаття 60. Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” -

пʼятниця, 7 червня 2013 р.

МОЖЕ КРАЩЕ ЗАСТРЕЛИТИСЬ?

   Навіщо Партії регіонів нові «тушки»?

   І скільки ще депутатів можуть піти від Арсенія Яценюка?

   Найбільша опозиційна фракція «Батьківщина» знову зазнає втрат. Депутати Володимир Купчак та В'ячеслав Кутовий (обидва в минулому - члени «Фронту змін») залишили Арсенія Яценюка. Офіційна причина - незгода з політикою лідера фракції.
Це трапилося у важливий для регіоналів день - 6 червня Рада мала голосувати за законопроект про фінвекселя. На його прийнятті наполягає уряд, і особисто - віце-прем'єр Сергій Арбузов. Третього червня він умовляв нардепів від ПР підтримати цю ініціативу, але зусиллями опозиції вчора голосування було зірване. Чи є зв'язок між цими подіями, і коли з'являться нові «тушки»?

Пройдений шлях

Трибуну Ради опозиціонери заблокували вчора о 12 годині дня. Яценюк зізнається, що це рішення лідери опозиційних фракцій ухвалили напередодні ввечері. Вимог декілька: приватний виступ президента перед депутатами зі щорічним посланням у Раді, голосування за проведення виборів у п'яти проблемних округах і в Києві (вибори мера та Київради) у жовтні цього року і переголосування питання щодо податкової угоди з Кіпром.
Через блокування ранкове засідання Ради спікер закрив, але повідомив: до нього підходили кілька опозиціонерів із заявами про вихід з фракції. Про кого мова - стало зрозуміло через чотири години. Щоб відкрити вечірнє засідання парламенту, Рибак зайняв гостьову ложу, де зазвичай сидять прокурори, судді і члени Вищої ради юстиції. Звідти, спостерігаючи за бійкою влади та опозиції, він повідомив, що заяви про вихід з фракції підписали Володимир Купчак (переміг у 84-му мажоритарному окрузі, центр - Тисмениця, Івано-Франківська область) і В'ячеслав Кутовий (95-й округ, центр - Ірпінь, Київська область). Незабаром через відсутність голосів для прийняття рішень Рибак закрив засідання.
Свій вихід депутати пояснили незгодою з авторитарними методами правління Яценюка, його бажанням висунути на посаду мера Києва позафракційного нардепа Петра Порошенка і тим, що думку Юлії Тимошенко нове керівництво фракції ігнорує.

На хід вперед

У Яценюка - своя теорія. «Це Андрій Клюєв з Сергієм Арбузовим змагаються перед Януковичем, хто з них крутіший», - сказав він Forbes, прогулюючись біля Ради. «Ну от, тобі за три години обіцяють, що привезуть $ 5 млн, звичайно, ламаються люди. А от мене не зламати », - пояснив депутат мотиви колишніх соратників.
Чому нова партія «тушок» з'явилася саме зараз? Позафракційний депутат Олег Ляшко впевнений: регіонали переманили їх спеціально для голосування за фінвекселя, бо ПР знайти відсутні голоси всередині фракції так і не змогла.
Цю інформацію Forbes частково підтвердив регіонал Ярослав Сухий. За його словами, 6 червня перед ранковим засіданням парламенту регіонали зібралися на збори ради фракції. У ньому брали участь її голова Олександр Єфремов, 13 його заступників, а також регіонали, які очолюють комітети Ради і депутати від ПР - заступники голів тих комітетів, які очолюють опозиціонери і комуністи. За словами Сухого, депутати запросили на засідання міністра фінансів Юрія Колобова, і розраховували, що він відповість на їхні запитання щодо механізму функціонування фінвекселів. Але чиновник не прийшов. У підсумку, за словами першого заступника голови фракції ПР Михайла Чечетова, частина регіоналів іще раніше не хоче підтримувати важливий для уряду законопроект. Нагадаємо, таких регіоналів у фракції близько 30.
Враховуючи те, що 14 травня для прийняття закону про векселі не вистачило всього одного «за», голосів Купчака і Кутового вчора могло б вистачити, щоб документ був прийнятий. Але опозиція заблокувала трибуну. Один з її членів на умовах анонімності говорить, що, схоже, керівництво фракції «Батьківщина», яке знало про «тушки», зробило це для того, щоб їх заяви не прочитав Рибак.
Схожа ситуація вже була в Раді 4 квітня. Тоді опозиція теж заблокувала парламентську трибуну, а наступного дня Рибак оголосив заяви чотирьох соратників Яценюка про вихід з «Батьківщини». Єдина відмінність - вчора спікер не зважився провести засідання в приміщенні комітетів парламенту. Хоча Єфремов такий варіант не виключав.

Хто наступний?

Нинішні «тушки» - не останні. Після вечірнього засідання п'ятеро депутатів від «Батьківщини», які напередодні виборів були членами партії «Фронт змін» Яценюка - Володимир Шкварилюк, Ольга Сікора, Василь Гладій, Валерій Лунченко та Анатолій Дирів - заявили, що представники Партії регіонів пропонували їм від $ 3 млн до $ 5 млн за вихід з фракції. «Зараз ведеться широкомасштабний спланований наступ на депутатів від опозиції, особливо - на мажоритарників, з метою розбити нашу команду», - пояснила Сікора.
Один з членів ПР, посилаючись на слова спікера Ради, на умовах анонімності уточнив, що з фракції Яценюка найближчим часом вийдуть мінімум четверо депутатів. У групі ризику, в першу чергу, соратники Яценюка, які пройшли до парламенту по мажоритарці, і екс-глави місцевих парторганізацій «Фронту змін». Багато хто з них відкрито заявляють, що зараз на них тисне влада. «Я постійно відчуваю тиск на себе і свою сім'ю», - зазначає член фракції «Батьківщина» Ірина Купрейчук, яка перемогла в 162-му окрузі (Сумська область).
Складні відносини з владою складаються у ще одного члена «Фронту змін» - Олександра Фещука, який переміг у 202-му окрузі (Чернівецька область). Але подробиць він також не уточнює.
Коли конкретно в опозиції можуть з'явитися нові «тушки»? Ймовірно, ближче до 15 червня. У цей день, за інформацією Forbes, відбудеться з'їзд партії Тимошенко, на якому Яценюк і його соратники з «Фронту змін» повинні будуть вступити в «Батьківщину». Таким чином влада може спробувати дискредитувати Яценюка. Це, впевнений лідер фракції, і є головна мета «тушкування».
Крім того, нові «тушки» можуть стати страховкою в ході голосування за фінвекселя. Воно, за словами Чечетова, заплановано на наступний пленарний тиждень - 18-21 червня.
Що стосується Яценюка, то йому варто побоюватися не тільки регіоналів. Джерело Forbes в його фракції стверджує, що 6 червня незадоволені новим керівником депутати Юрій Одарченко та Микола Томенко передали Тимошенко листа. Його суть - Яценюк погано керує фракцією і разом з Миколою Мартиненко несе персональну відповідальність за появу «тушок». Одарченко факт наявності такого листа Forbes заперечувати не став. Якщо так, потрібно чекати відповіді


Немає коментарів:

Дописати коментар