- Територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах належить право комунальної власності на рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, землю, природні ресурси, підприємства, установи та організації, в тому числі банки, страхові товариства, а також пенсійні фонди, частку в майні підприємств, житловий фонд, нежитлові приміщення, заклади культури, освіти, спорту, охорони здоров'я, науки, соціального обслуговування та інше майно і майнові права, рухомі та нерухомі об'єкти, визначені відповідно до закону як об'єкти права комунальної власності, а також кошти, отримані від їх відчуження. Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини. Стаття 60. Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” -

неділя, 20 січня 2013 р.

У Києві відбулася акція пам’яті жертв неонацизму


Кожного року 19 січня такі акції проходять в Києві, Москві, європейських столицях. Дата це не випадкова, адже саме у цей день, 19 січня 2009 року, в центрі Москви неонацистами було вбито правозахисника, адвоката Стаса Маркелова та журналістку Анастасію Бабурову.
 У Києві є, на жаль, своя історія расистського насильства. Найбільший гучний і страшний випадок стався 8 березня 2008 року, коли біля станції метра «Героїв Дніпра» від рук нацистів загинув Ґбенда-Чарльз Віктор Татор - виходець з охопленої громадянською війною республіки Сьєрра-Леоне. Єдиною його провиною в очах убивць був колір шкіри.
 Загалом о другій годині дня біля виходів зі станції «Героїв Дніпра» зібралося близько 200 людей. Ліві активісти і правозахисники, що виступили на мітингу, говорили про тривожну тенденцію легітимізації радикально правих ідей в українському суспільстві, про зрощення політиків відверто расистських переконань з владою, про оманливу – більше схожу на негласний союз - боротьбу авторитарної партії регіонів з так само авторитарною ультранаціоналістичною опозицією.
 Важливою новиною стало оголошення про початок кампанії за встановлення у Києві пам’ятника жертвам расистського насильства. Громадські організації мають намір провести міжнародний мистецький конкурс, з залученням художників і мистецтвознавців у журі, з широким розголосом у пресі. Ймовірно, цей пам’ятник з’явиться на місці загибелі Віктора Татора; загалом вся ініціатива – тільки на початковій стадії.
 Після мітингу активісти пройшли демонстрацією до станції метра «Мінська». Цього разу, на щастя, вдалося уникнути нападів нацистів – раніше подібні інциденти майже  постійно відбувалися після завершення антифашистських акцій.
 Більш детально про цей мітинг і про нову ініціативу вітчизняних антифашистів читайте у найближчому числі нашої газети.

Дмитро ДЕСЯТЕРИК, «День». Фото Руслана КАНЮКИ, «День»

Немає коментарів:

Дописати коментар