- Територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах належить право комунальної власності на рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, землю, природні ресурси, підприємства, установи та організації, в тому числі банки, страхові товариства, а також пенсійні фонди, частку в майні підприємств, житловий фонд, нежитлові приміщення, заклади культури, освіти, спорту, охорони здоров'я, науки, соціального обслуговування та інше майно і майнові права, рухомі та нерухомі об'єкти, визначені відповідно до закону як об'єкти права комунальної власності, а також кошти, отримані від їх відчуження. Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини. Стаття 60. Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” -

четвер, 10 жовтня 2013 р.

Депутати відмовилися урізати собі пенсії


Верховна Рада провалила закон про зменшення депутатських пенсій — його підтримали всього 198 депутатів з 327 наявних в сесійні залі.


 Зокрема, з Партії регіонів законопроект підтримали тільки три нардепа, з «Батьківщини» — 77, «УДАРу» — 35, «Свободи» — 34, КПУ — 31 та 18 позафракційних депутатів, передає ТСН.

 У разі прийняття змін, запропонованих в законопроекті, Президент України, нардепи всіх скликань та колишні члени уряду мали б отримувати пенсію на загальних підставах.

 У пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що на тлі «принизливо низьких пенсій більшості пенсіонерів» збереження особливого принципу нарахування пенсій для Президента України, членів Кабміну та народних депутатів є невиправданим.

 Один з авторів законопроекту, «ударівець» Павло Розенко зазначив, що на сьогодні середній розмір пенсії для простих людей становить приблизно від 900 до 1,2 тис. грн.

 Разом з тим, у митників сьогодні пенсія складає 6,5 тис. грн, у суддів та прокурорів — 7,5 тис., у колишніх народних депутатів та чиновників вищого рівня пенсія досягає до 15 тис. грн.


Немає коментарів:

Дописати коментар