- Територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах належить право комунальної власності на рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, землю, природні ресурси, підприємства, установи та організації, в тому числі банки, страхові товариства, а також пенсійні фонди, частку в майні підприємств, житловий фонд, нежитлові приміщення, заклади культури, освіти, спорту, охорони здоров'я, науки, соціального обслуговування та інше майно і майнові права, рухомі та нерухомі об'єкти, визначені відповідно до закону як об'єкти права комунальної власності, а також кошти, отримані від їх відчуження. Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини. Стаття 60. Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” -

пʼятниця, 18 жовтня 2013 р.

В Україні хочуть провести референдум про заборону Компартії


Ініціатори пропонують розслідувати злочини комуністичного режиму, притягти до відповідальності винних у цих злочинах.


Кілька українських політиків і громадських діячів виступили з ініціативою проведення в Україні референдуму про заборону Комуністичної партії та її тоталітарної ідеології.

"Ми запропонуємо людям текст закону про заборону Комуністичної партії та іншої тоталітарної ідеології. Ми запропонуємо прийняти цей закон як норму прямої дії і народним голосуванням, тобто референдумом", - сказав на прес-конференції у п'ятницю, 18 жовтня колишній народний депутат Юрій Кармазін.

Він зазначив, що прийнятий в Україні закон про референдум є дуже недосконалим, але й ініціатори даного плебісциту хотіли б реалізувати свою ініціативу після того, як до цього закону буде внесено зміни.

Кармазін зазначив, що крім референдуму про заборону Компартії, ініціатори пропонують розслідувати злочини комуністичного режиму, притягти до відповідальності винних у цих злочинах.

Він послався на резолюцію Парламентської асамблеї ради Європи, прийнятої сім років тому, в якій було засуджено як нацистський, так і комуністичний режими.

У свою чергу, народний депутат від партії "УДАР" Едуард Гурвіц повідомив, що у Верховній Раді створено міжфракційне об'єднання, яке буде займатися питанням проведення даного референдуму, будуть створюватися штаби у всіх регіонах і вестися інша підготовча робота, до участі в якій він закликав приєднатися всі демократичні сили в Україні.

Він висловив переконання, що між сталінським режимом у СРСР і гітлерівським режимом у нацистській Німеччині можна поставити знак рівності, і тому злочини цих режимів має бути засуджено, а діяльність таких партій заборонено.

"Засудження і заборона на більшовицьку ідеологію - це не тільки питання нашого ставлення до історії, але і нашого ставлення до свого майбутнього", - сказав він.

Ще один ініціатор даного референдуму, лідер "Братства" Дмитро Корчинський вважає, що КПУ, навіть незважаючи на те, що не має серйозної ваги в українській політиці, тим не менш, несе велику загрозу, оскільки є найстаршою фракцією в парламент, має розвинену партійну структуру по всій Україні.

"І це реальний політичний інструмент відміну від Медведчука, "Російського блоку" та інших, що Москва може у будь-який момент використати", - зазначив він.


Немає коментарів:

Дописати коментар