- Територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах належить право комунальної власності на рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, землю, природні ресурси, підприємства, установи та організації, в тому числі банки, страхові товариства, а також пенсійні фонди, частку в майні підприємств, житловий фонд, нежитлові приміщення, заклади культури, освіти, спорту, охорони здоров'я, науки, соціального обслуговування та інше майно і майнові права, рухомі та нерухомі об'єкти, визначені відповідно до закону як об'єкти права комунальної власності, а також кошти, отримані від їх відчуження. Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини. Стаття 60. Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” -

понеділок, 23 вересня 2013 р.

Китайці, як і криза, обминуть Україну?

Ні українська держава, ні приватні компанії не мають наміру і прав продавати землю іноземцям, у тому числі китайцям.
Про це Укрінформу заявив керівник українського агрохолдингу KSG Agro Сергій Касьянов, коментуючи повідомлення, що з'явилися у вітчизняній пресі, про плани китайської державної корпорації Xinjiang Production and Construction придбати у агрохолдингу майже 3 млн га землі в Україні.


«Така інформація, м'яко кажучи, не відповідає дійсності. Мова не про купівлю і навіть не про суборенду, а про спільну діяльність«, - зазначив С.Касьянов.
Він повідомив, що його компанія і Xinjiang Production and Construction 31 травня п.р. справді підписали протокол про наміри, рамковий документ, в якому передбачається майбутня співпраця в галузі виробництва продуктів харчування. Почати його планується з установки систем краплинного зрошування на землях, які орендує KSG Agro (таких земель в агрохолдингу всього 96 тис. га - на Дніпропетровщині, в Криму та Херсоні).
«Наступного року у рамках цієї співпраці планується встановити таке устаткування на 3 тис. га землі з поетапним збільшенням», - сказав С.Касьянов. Він повідомив, що китайські фахівці влітку цього року відвідали угіддя, про які йдеться, побували в Україні з візитом і керівники китайської корпорації.
Співрозмовник агентства підкреслив, що його проект з китайськими партнерами - лише частина масштабних планів уряду по відновленню системи зрошування (ремонт каналів, насосних станцій тощо), яка раніше працювала на площах від 2,5 млн до 3 млн га, проте на даний час її ефективність не перевищує 15%. В цілому, як раніше вже писав Укрінформ, для цього країні потрібно, щонайменше, 10 млрд дол., які вона пропонує для інвестування різним сторонам.
Система штучного зрошування дасть змогу істотно підвищити продуктивність сільгосппродукції на цих землях, говорить С.Касьянов. За його словами, також перспективною здається спільна робота на них у сфері рослинництва і тваринництва. «Це хороша позиція - розвиток нашого свинарства, забезпечення наших громадян високоякісною свининою», - говорить керівник KSG. При цьому він підкреслив, що програма розрахована, насамперед, для збуту цієї продукції в Україні, а якщо будуть надлишки, то їх можна вже експортувати в Китай.
Сергій Касьянов також звернув увагу на те, що ніякої таємниці з цього проекту ніхто не робив, у відповідний час інформація про це була подана і на телеканалах, і в Інтернеті, тому незрозумілий нинішній сплеск в ЗМІ, до того ж з перекрученням фактів.


Немає коментарів:

Дописати коментар