- Територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах належить право комунальної власності на рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, землю, природні ресурси, підприємства, установи та організації, в тому числі банки, страхові товариства, а також пенсійні фонди, частку в майні підприємств, житловий фонд, нежитлові приміщення, заклади культури, освіти, спорту, охорони здоров'я, науки, соціального обслуговування та інше майно і майнові права, рухомі та нерухомі об'єкти, визначені відповідно до закону як об'єкти права комунальної власності, а також кошти, отримані від їх відчуження. Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини. Стаття 60. Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” -

вівторок, 24 вересня 2013 р.

«Суперрезультат Меркель»


Результати виборів до німецького Бундестагу принесли чимало несподіванок. Християнсько-демократична коаліція Меркель отримала більше, ніж очікувалося — 41,5%, і їй не вистачило лише п’яти місць у парламенті, щоб мати абсолютну більшість.


Однак уже можна з певністю сказати, що Меркель вдалося вийти на один рівень із Гельмутом Колем та Конрадом Аденауером, які тричі обіймали посаду канцлера. Соціал-демократичні супротивники Меркель на чолі з Пеером Штайнбрюком набрали 25,7%, не виправдавши очікувань. Натомість ліві мають третій результат із 8,6%, а євроскептична партія «Альтернатива для Німеччини» ледь не потрапила до парламенту. Проте потенційні партнери по коаліції Меркель — вільні демократи — опинились «за бортом», навіть не перетнувши п’ятивідсоткового бар’єра. Тепер у «залізного канцлера» постає гостре питання — з ким будувати коаліцію?

«Сьогодні ми можемо святкувати, тому що зробили щось фантастичне. Це суперрезультат», — заявила Ангела Меркель, звертаючись до своїх прихильників у штаб-квартирі ХДС у Берліні. Вона подякувала всім прихильникам і заявила, що останні роки були непростими. Однак відмовилася давати прогнози щодо варіантів формування урядової коаліції.

Натомість основний суперник Меркель на парламентських виборах, лідер Соціал-демократичної партії Німеччини Пеер Штайнбрюк визнав попередні результати виборів такими, що не відповідають поставленим цілям: «Просто кажучи, ми не досягли бажаного результату. Його можна розглядати явним поліпшенням порівняно з 2009-м роком, але це не той результат, який веде нас до поставленої мети», — сказав Штайнбрюк. Водночас, за його словами, зараз «м’яч лежить на стороні поля Ангели Меркель», і саме вона мусить забезпечити більшість, необхідну для формування коаліції.

«Такий успіх ХДС можна пояснити великою довірою німців до Меркель і тим, що Німеччина завдяки реформам, які започаткував її попередник, була стабільною, тим часом як уся Європа перебувала в кризі, — у коментарі «Дню» розповів кандидат історичних та політичних наук Андреас УМЛАНД, — Відтак загалом німецька економіка є відносно сильною, якщо порівнювати з іншими країнами».

Заступник головного редактора німецького видання Zeit online Карстен Польке-Маєвські вважає перемогу Меркель тріумфом: «Понад 40%. Це не лише перемога на виборах. Це демонстрація влади. І в цієї влади є ім’я: Ангела Меркель. Канцлер Німеччини подолала всі бар’єри останніх восьми років і розвіяла сумніви опозиційних партій, які хотіли випхати її з крісла канцлера...»

Хоч за вісім років правління Меркель вдалося вберегти Німеччину від глобальної фінансової кризи і стабілізувати ситуацію на півдні Європи, невиконаними залишаються багато обіцянок. Виборці чекають від неї більшої рішучості: «Після тріумфу на виборах канцлеру немає чого втрачати. Вона повинна використати термін повноважень законодавчих органів, щоби здійснити всі реформи в Європі та Німеччині», — зазначив Томас Шмід у виданні Die Welt.

Особливою несподіванкою в результатах виборів було те, що вільні демократи, з якими планувала створити коаліцію Меркель, здобули 4,8% голосів, не пройшовши в парламент. «Програш партії Вільних демократів є історичним, адже ця партія існує в Бундестазі з 1949 року, — вважає Андреас УМЛАНД. Напевно, так сталося тому, що це партія багатих, яка втратила підтримку і не змогла пояснити німцям, чому вона потрібна. Тому її електорат пішов до ХДС, соціал-демократів та антиєвропейської партії «Альтернатива для Німеччини». Так, новій партії «Альтернатива для Німеччини», яка виступала проти членства Німеччини в єврозоні, не вистачило одної десятої відсотка для проходження в парламент, вона отримала 4,9% голосів.

Імовірно, ХДС доведеться розглядати можливість «великої коаліції» із соціал-демократами, які на чолі з Пеером Штайнбрюком на цих виборах були головними конкурентами ХДС і здобули майже 26%.

«Для України ці вибори не матимуть вирішального значення, оскільки позиція Німеччини не зміниться, — вважає Андреас УМЛАНД — Що ж до міжнародної політики, то між партіями немає великої різниці. Проте з огляду на те, що Меркель втратила свого партнера по коаліції, незрозуміло, хто може стати міністром закордонних справ, з яким доведеться мати справу Україні. І навіть за нової коаліції навряд чи можна очікувати зміни Німеччини щодо того, як має бути вирішено справу Тимошенко. Адже канцлером все одно залишиться Меркель, яка була відносно близькою з Тимошенко».

Немає коментарів:

Дописати коментар