- Територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах належить право комунальної власності на рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, землю, природні ресурси, підприємства, установи та організації, в тому числі банки, страхові товариства, а також пенсійні фонди, частку в майні підприємств, житловий фонд, нежитлові приміщення, заклади культури, освіти, спорту, охорони здоров'я, науки, соціального обслуговування та інше майно і майнові права, рухомі та нерухомі об'єкти, визначені відповідно до закону як об'єкти права комунальної власності, а також кошти, отримані від їх відчуження. Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини. Стаття 60. Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” -

неділя, 2 червня 2013 р.

Анонімні пікантності здачі української труби від Rzeczpospolita



Українська труба надто дорога для Газпрому, - пише Rzeczpospolita.

Висока вартість української газотранспортної системи (ГТС) може поставити під сумнів російсько-український консорціум. До такого висновку прийшло польське видання Rzeczpospolita.

Видання зазначає, що найнята українською державною компанією Нафтогаз британська фірми Baker Tilly завершила оцінку української ГТС і підземних сховищ газу. Український міністр енергетики Едуард Ставіцскій сказав, що їх вартість не буде оголошена до прийняття парламентом закону, що дозволяє приватизацію ГТС.

Як стало, однак, відомо польському виданню, є кілька варіантів їх вартості, які коливаються між 26-29 млрд. доларів. Ці дані є основою для переговорів з Росією про створення спільного консорціуму, який буде управляти ГТС.

Росіяни хочуть зробити знижку на газ для України, в обмін на 50% акцій українкої ГТС. Знижка дозволить Україні чотири роки купувати газ у Газпрому за 260 дол за 1000 м3 газу, - сказав чиновник з профільного міністерства на умовах анонімності польській газеті.

Проблема в тому, що російська сторона може не погодитися на таку пропозицію. Українська ГТС і раніше оцінювалася два рази, так - у 2007 році її вартість складала 24,8 млрд. доларів, а два роки по тому всього 9,9 мільярдів доларів. Друга оцінка була проведена росіянами, зазначає Rzeczpospolita, які керувалися тим, що українська ГТС застаріла і вимагає інвестицій у розмірі 4-8 мільярдів доларів.

«Оцінка Baker Tilly навряд чи сподобається Газпрому. З поточною передачею газу на рівні 60-65 млрд. м3 газу на рік, Укртрансгаз заробляє лише 62 мільйонів доларів », - сказав Костянтин Бородін директор департаменту нафтової і газової промисловості в Міністерстві енергетики Росії.

Дмитро Maруніч директор Інституту енергетичної стратегії вважає, що міністр Ставицький що не озвучує вартість ГТС, бо в ході переговорів українська сторона хоче змусити Росію прийняти іншу ціну.

«Якщо виключити оцінку підземних сховищ, то вартість ГТС не буде більше $ 20 млрд, але є й інші способи, щоб зменшити вартість», - додав експерт


Немає коментарів:

Дописати коментар