- Територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах належить право комунальної власності на рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, землю, природні ресурси, підприємства, установи та організації, в тому числі банки, страхові товариства, а також пенсійні фонди, частку в майні підприємств, житловий фонд, нежитлові приміщення, заклади культури, освіти, спорту, охорони здоров'я, науки, соціального обслуговування та інше майно і майнові права, рухомі та нерухомі об'єкти, визначені відповідно до закону як об'єкти права комунальної власності, а також кошти, отримані від їх відчуження. Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини. Стаття 60. Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” -

неділя, 2 червня 2013 р.

Хроніки “покращення”. Три мільйони українців живуть менше, ніж на тисячу гривень



В Україні найнижча середня пенсія серед пострадянських країн — 1400 гривень.

Про це в інтерв’ю "Газеті по-українськи" сказав народний депутат від УДАРу Павло Розенко.

"У трьох мільйонів громадян — менше тисячі гривень. Ідеолог реформи Сергій Тігіпко запевняв, що вона поможе скоротити дефіцит Пенсійного фонду. Натомість за два роки він зріс на 25 мільярдів!Пенсія — похідна від зарплати. При мізерній зарплатні люди ніколи не отримають велику пенсію. Хоч до 100 років підвищуй пенсійний вік. У нас частина зарплат — у тіні, низька зайнятість, дешева робоча сила", - розповів нардеп.

За словами Розенка, прожитковий мінімум занижений.

"Сьогодні прожитковий мінімум — близько тисячі гривень. За розрахунками експертів, він занижений щонайменше у півтора раза. Відповідно середня пенсія, замість 1400, має буде 2200 гривень.Середня зарплата в системі освіти 2400, охорони здоров’я та соціальній сфері — 2200 гривень. Після сплати всіх соціальних внесків учитель чи лікар на руки отримує 1200-1700 гривень. Отже, найжадібніший роботодавець — український уряд. Якщо він платить своїм працівникам мізер, то бізнесмени не платитимуть більше. І навпаки: вкладаючи гроші у зарплати, ми вирішуємо чимало питань — добробуту людей, наповнення Пенсійного фонду", - наголосив Розенко.


Немає коментарів:

Дописати коментар