- Територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах належить право комунальної власності на рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, землю, природні ресурси, підприємства, установи та організації, в тому числі банки, страхові товариства, а також пенсійні фонди, частку в майні підприємств, житловий фонд, нежитлові приміщення, заклади культури, освіти, спорту, охорони здоров'я, науки, соціального обслуговування та інше майно і майнові права, рухомі та нерухомі об'єкти, визначені відповідно до закону як об'єкти права комунальної власності, а також кошти, отримані від їх відчуження. Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини. Стаття 60. Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” -

субота, 1 червня 2013 р.

«Російський рух України», зарухався?



Новий рух на підтримку союзу Росії, України і Білорусі, анонсований Директором російського Інституту країн СНД Костянтином Затуліним, може бути народженням певної альтернативи Партії регіонів, або ж навпаки – виступити подразником для радикальних патріотів, що допоможе Віктору Януковичу отримати перемогу у другому турі президентської кампанії 2015 року. Про це у коментарі для «Погляду» розповів політолог Першої рейтингової системи Михайло Басараб.

За його словами, причиною створення «Російського руху України» може бути те, що Росія далеко не завжди підтримує Віктора Януковича і не завжди в українського Президента з Кремлем складається дружня, ділова чи навіть братерська розмова.

«Кремль неоднозначно ставиться до Януковича і це неідеальний варіант для Путіна з Медвєдєвим. Цим рухом може народжуватись значно зручніший і лояльніший наступник до Кремля. Адже ще невідомо, як буде розгортатися президентська виборча кампанія і невідомо, на кого ще ставитиме Кремль на виборах. Далеко не факт, що Янукович буде фаворитом Кремля у наступній президентській кампанії, - вважає політолог.

Та за іншою версією Михайла Басараба цей проросійський рух може виступати і допоміжним елементом президентської кампанії Віктора Януковича у 2015 році, коли в другий тур з Януковичем мав би вийти Олег Тягнибок.

«Перемога Януковича виглядатиме дуже ймовірною у тому випадку, якщо його суперником у другому турі президентської кампанії 2015 року буде Олег Тягнибок. Бо лише радикала Тягнибока Янукович може перемогти через те, що велика частина поміркованих центральної і східної України, які хоч і не симпатизують Януковичу, будуть голосувати проти Тягнибока. Та зрозуміло, що для того, аби вивести в другий тур Тягнибока, потрібно ще дуже добре попрацювати. Адже у Тягнибока значно менше шансів вийти в друге коло, якщо дискусія в суспільстві не радикалізується просто до меж», - ділиться думками політолог.

На його думку, для цього прихильникам Віктора Януковича потрібно довести ситуацію в країні до того, щоб у буквальному значенні «стінка йшла на стінку» і люди бралися за вила.

«Коли дискусія навколо найбільш принципових питань для українського виборця досягне свого піку, навіть для поміркованих патріотів вже не стоятиме питання, хто є головним захисником українських інтересів. Це буде Олег Тягнибок, бо з боку прихильників Януковича стоятимуть абсолютно реакційні, радикальні проросійські сили. Якраз у такому випадку проросійських рух має зіграти питання детонатора і найбільшого подразника для українських патріотів, - вважає Михайло Басараб.

Що стосується масовості «Російського руху України», то на думку політолога певна кількість симпатиків може набратися у таких регіонах як Крим, Донбас з числа пересічних мешканців. Особливо на тлі певної радикалізації поглядів у суспільстві.

«Чи вплине цей громадський рух на політичну кон’юнктуру? Думаю що ні, а от на політичний дискурс – так. Відбувається поляризація – загострюється дискусія на предмет – українська і російська мова, 9 травня, УПА і т.д. Зрозуміло що громадяни України суттєво розділені щодо ставлення до цих питань. Тому ідеологічні маркери постійно підживлюються політичними силами», - каже Басараб.


Немає коментарів:

Дописати коментар