- Територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах належить право комунальної власності на рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, землю, природні ресурси, підприємства, установи та організації, в тому числі банки, страхові товариства, а також пенсійні фонди, частку в майні підприємств, житловий фонд, нежитлові приміщення, заклади культури, освіти, спорту, охорони здоров'я, науки, соціального обслуговування та інше майно і майнові права, рухомі та нерухомі об'єкти, визначені відповідно до закону як об'єкти права комунальної власності, а також кошти, отримані від їх відчуження. Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини. Стаття 60. Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” -

субота, 12 січня 2013 р.

«Газпром» бере під контроль Нацбанк України?


Західна преса публікує новий рейтинг економічної свободи у світі (Index of Economic Freedom), що його щорічно оновлюють спільно американський дослідницький центр The Heritage Foundation спільно з газетою The Wall Street Journal. Україна у цьому рейтингу вже нижче від Білорусі й Росії.
 Оглядачі вважають великою оборудкою російського «Газпрому» в Києві, коли Верховна Рада України обрала на посаду глави Нацбанку України сина одного з чільних функціонерів російського газового монополіста. Також західні військові експерти запитують: для чого Україна створила нову річну військову флотилію на західному напрямку?

Польська Gazeta Wyborcza аналізує новий індекс економічної свободу у світі за 2012 рік, де серед майже 180 країн світу, Польща займає непогане для себе, як вважає газета з Варшави, 57-е місце. Перше місце у цьому рейтингу займає Гонконг, друге – Сінгапур, третє – Австралія. Китай тут, наприклад, лише 136-й, Росія-139-а, Білорусь тут 154-а. Україна, навіть не зважаючи на мінімальне покращення порівняно з 2011 роком, є у індексі економічної свободи лише на 161-му місці, серед таких економічних невдах, як Еквадор, Ангола, Узбекистан, Екваторіальна Гвінея.

Індекс враховує, насамперед прозорість фінансової системи, низький рівень кредитів, рівень міжнародних інвестицій, свободи торгівлі, рух робочої сили. Хоча аналітики кажуть, що цей індекс не завжди співпадає з рівнем виробництва, бо, наприклад, Китай є фактично другим у світі за об’ємами ВВП і перший за темпами зростання економіки, але у даному індексі Китай перебуває дуже низько.

Ще одна польська газета – Rzeczpospolita – публікує матеріал Тетяни Серветник, яка зауважує, що українська опозиція була обурена висуванням правлячою Партією регіонів на посаду глави Нацбанку України вихідця з донецького регіону Ігоря Соркіна, батько якого є чиновником високого рангу в російському «Газпромі».

Експерти, на яких посилається газета, вважають, що таке призначення в Києві, незважаючи на протести опозиції, означає «зміни у фінансовій політиці України» та викликано важкими переговорами з Москвою у справі зниження ціни на російський газ. Газета називає це «трансфером «Газпрому» в Києві».

Лондонський часопис Jane’s Defence Weekly звертає увагу на створення Міністерством оборони України на західному напрямку «нової річкової флотилії» як західної частини українського військово-морського флоту з базуванням в Одесі. Про це було оголошено в Києві 3 січня.

Лондонський часопис зауважує, що хоча відомі ще не всі кадрові та технічні особливості цієї нової військової структури, та все ж вона буде, насамперед, виконувати поліцейські і розвідувальні функції на водних кордонах України і здійснювати захист військових та економічних структур на західному напрямку, включаючи бурові установки, інші промислові будівлі. 

                              Василь Зілгалов, Прага, Радіо Свобода.


Немає коментарів:

Дописати коментар