Сторінки

субота, 29 березня 2014 р.

ПОЛІТИЧНІ ФЛЮГЕРИ: Олігарх Петро Порошенко

Політична кар'єра

На парламентських виборах 1998 року обіймав одинадцяту позицію у партійному списку СДПУ(О). Однак депутатський мандат Петро Олексійович здобув у мажоритарному окрузі № 12 (Вінницька область), де здобув важку перемогу у М. М. Яворовенка. Входив у парламентську фракцію об'єднаних соціал-демократів, навіть був обраний членом Політбюро СДПУ(О).


На початку 2000 року залишив СДПУ(О) і створив власну фракцію «Солідарність», а згодом — партію «Солідарність». Остання восени того ж таки року увійшла до Партії регіонального відродження «Трудова солідарність України» (згодом — Партія регіонів). Порошенко став співголовою утвореної партії, у березні 2001 року — заступником голови. Через півроку Порошенко залишив лави партії через принципову розбіжність поглядів.
У грудні 2001 року партія «Солідарність» увійшла до виборчого блоку Віктора Ющенка «Наша Україна», а Порошенко став керівником виборчого штабу блоку. Після парламентських виборів 2002 року опозиційний блок Віктора Ющенка «Наша Україна» вперше одержав понад 25 % голосів виборців. За списком «Нашої України» Порошенко у 2002 і 2006 роках обирався народним депутатом. Очолював парламентські комітети з питань бюджету (2002–2005) та фінансів (з 2006–2007).
Прихід Порошенка в політику завдав удару по його бізнесу через те, що він взяв участь в опозиційному політичному проекті Віктора Ющенка «Наша Україна».
З липня 2004 року — заступник керівника штабу коаліції «Сила народу», з моменту створення партії Наша Україна — в її керівництві.
8 лютого 2005 року призначений на посаду секретаря Ради національної безпеки і оборони України. 5 вересня 2005 року після висунення проти нього звинувачень з боку колишнього Державного секретаря Олександра Зінченка, подав заяву про відставку, щоб займана посада не вбачалась як можливість тиску на правосуддя. В кінці вересня подав позов на Олександра Зінченка до суду. Суд зобов'язав Зінченка принести публічні вибачення Порошенку, адже жодне з обвинувачень колишнього Державного секретаря не знайшло собі підтвердження і не було доведено в суді.
З 22 лютого 2007 року Порошенко голова Ради Національного банку України.
9 жовтня 2009 Верховна рада підтримала представлену президентом кандидатуру Петра Порошенка на посаду міністра закордонних справ, за це проголосували 240 депутатів.
23 березня 2012 року призначений Міністром економічного розвитку і торгівлі України.[1]
На виборах до Верховної Ради 2012 року був кандидатом у народні депутати у окрузі № 12[2]. З грудня 2012 року — народний депутат України 7-го скликання, до парламенту пройшов самовисуванцем. Член Комітету з питань європейської інтеграції. Позафракційний.

P.S. Можливо, саме в нього й треба спитати: «Чому ми, титульна нація, так ПАСКУДНО живемо на своїй Богом дарованій Землі».

Матеріали по темі: 

ПОЛІТИЧНІ ФЛЮГЕРИ: Олігарх Сергій Тігіпко



Немає коментарів:

Дописати коментар