Сторінки

четвер, 14 листопада 2013 р.

Партія регіонів готує "алібі" Януковичу


Українські видання у середу 13 листопада пишуть про можливість вирішення питання Тимошенко, відношення Росіян до України та валютні прогнози.


Сьогодні нічого не приймуть

Газета "Сегодня" каже, що регіонали будуть присутні на позачерговій сесії парламенту сьогодні, однак приймати можливо буде нічого. Перший заступник голови фракції Партії регіонів, Михайло Чечетов, сказав виданню, що жоден з трьох законопроектів, включених до порядку денного, не готовий до прийняття.

"Все, що можуть винести на розгляд сесії, буде нелегітимним, і прийматі ці закони сирими парламент не буде", - каже Чечетов. Минулої п'ятниці парламент проголосував за максимально короткий термін підготовки законопроектів про прокуратуру та про вибори, який складає один тиждень, тобто вони будуть готові лише наступної суботи, цитує видання Чечетова.

Депутат від Батьківщини Юрій Стець також певен, що сьогодні ніяких законів не приймуть. "Практично на 100% певен, що засідання не буде вдалим стосовно рішення з приводу лікування Тимошенко. Вже два дні на робочій групі відбувається затягування процесу", - цитує видання опозиціонера.

Промисловці проти євроїнтеграції

Вчора представники бізнесу та члени Партії регіонів запропонували президенту Януковичу відкласти підписання угоди про асоціацію та вільну торгівлю з ЄС принаймні на один рік, повідомляє "Коммерсант Украина" на першій шпальті. Промисловці аргументують таке прохання необхідністю модернізувати виробництво та адаптуватись до європейських стандартів.

В Партії регіонів видання запевнили, що президент не змінить курс на євроінтеграцію.

Але голова Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов каже, що ця зустріч - підготовка "алібі" для Януковича в разі, якщо підписання угоди з ЄС не відбудеться.

Заступник фракції Батьківщини, Сергій Соболєв, каже, що справжнім ініціатором зустрічі промисловців із президентом є Микола Азаров. "За 3,5 роки уряд Азарова абсолютно нічого не зробив, щоб дійсно хо якось адаптувати вітчизняну економіку до підписання угоди з ЄС", - цитує видання Соболєва.

Росія втрачає Україну

В цьому впевнені 40% росіян, опитаних Московським "Левада-центром", повідомляє "Україна молода". Суспільна думка у Росії поволі звикається з тим, що Україна, найближча "слов'янська сестра" має свій, окремий шлях і виходить з-під впливу Москви. Відсоток росіян, що поділяють таку точку зору у 2011 році був 21%, а в 2012 вже 32%.

В той же час 32% росіян, опитаних "Левада-центром", вважають, що Україна лавірує між Росією та країнами заходу.

Не зважаючи на такі настрої, більше половини росіян, 61%, не вважають Україну "закордоном", пише видання. Для них вона залишається майже "рідним домом", так само, як і Білорусь. До Грузії, наприклад, ставлення зовсім інше. Більшість росіян вважає її "закордоном", каже газета.

Підстав для девальвації немає

Експерти, банкіри та урядовці, опитані газетою "День", в один голос кажуть, що зараз підстав для девальвації гривні немає. Тема девальвації знову почала обговорюватись після публікації прогнозу рейтингового агенства Fitch, яке передбачило зниження ціни національної валюти до 9 гривень за долар до кінця 2014 року.

"Всі ці заяви про зниження рейтингів України від міжнародних агенств, схоже, підпорядковані одній меті - вони бояться, що Україна не підпише асоціації. Тому таким чином нас стимулюють, щоб не передумали прийняти асоціацію", - каже Олександр Охріменко, президент "Українського аналітичного центру". Він каже, що розмови про девальвацію вигідні спекулянтам, які хочуть дешево купити Українські єврооблігіції, а потім продати дорожче.

Огляд підготував Сергій Арсентьєв, Служба моніторингу ВВС Україна.


Немає коментарів:

Дописати коментар