Сторінки

пʼятниця, 30 січня 2015 р.

«НЕ ЗА ТЕ СТОЯВ МАЙДАН»?

Хочеться сказати декілька слів “на захист” нинішньої української влади. Останнім часом парламент і уряд почали поглиблювати “шокову терапію” у вигляді неоліберальних антисоціальних реформ, заявдяки яким багаті стають багатшими, а бідні стають біднішими, бо передбачається “виводити країну з кризи” за рахунок пограбування трудящої злиденної більшості, при цьому не забуваючи про захист інтересів паразитичної заможної меншості.

Результати цієї політики не можуть залишити байдужими навіть найбільш високодуховних патріотів української держави, яких зазвичай не цікавлять соціальні інтереси трудового народу, адже нікого не радує перспектива померти з голоду. Тому зараз з боку майданної громадськості чутно все більше обурених голосів з критикою антинародної діяльності нової влади і вигуками на кшталт того, що “влада зрадила Майдан”, “не за те стояв Майдан” або “не за те ми голосували на виборах”. Так і хочеться спитати: панове, а які саме вимоги Майдану в даному випадку “зрадила влада”? За що ж “стояв Майдан” в соціально-економічних питаннях і за що ви голосували в цій сфері на виборах?
Відомо, що Майдан стояв за усунення від влади Януковича і його “Сім’ї”, що значною мірою вже виконано. Але питання в даному випадку не в тому, наскільки виконана ця вимога, адже неолібарельні реформи і загалом антисоціальну політику проводять не лише “нелюстровані чиновники Януковича” і навіть не через їхню “таємну змову”. Цю політику проводить вся влада, і передовсім її нова, провідна частина, створена Майданом. Тому питання ось в чому: хіба Майдан виступав за те, щоб усунути від влади будь-яких олігархів? Ні. Може виступав за те, щоб хоч якось розподілити владу і власність на користь трудового народу? Ні. То які з точки зору Майдану можуть бути претензії до нового режиму за те, що він обслуговує інтереси олігархів та укріплює їхню владу і власність?
Неоліберальні реформи розпочав ще Янукович. Хоча і не так нахабно, як це робиться зараз, але він вже їх проводив. Може Майдан виступав за те, щоб зупинити ці реформи? Ні. Значить продовжуючи і поглиблюючи ці реформи нинішня влада не робить нічого поганого з точки зору вимог Майдану. Чи може хоч одна з політичних партій, які пройшли на останніх виборах в парламент, обіцяла зупинити антисоціальні реформи? Ні. То як ви можете скаржитись, що “не за те голосували”?
На Майдані взагалі були якісь соціальні вимоги? Ні. Тих, хто приходив на Майдан з такими вимогами, невдовзі виганяли ультраправі, при мовчазній згоді лібералів. То як можна було очікувати від створеної Майданом влади припинення антисоціальних реформ, не кажучи вже про проведення протилежних, соціальних реформ?
Особливого гумору зазначеним обуренням майданної громадськості додає те, що нинішня антисоціальна політика проводиться не тільки з ініціативи самих українських олігархів, але також на підставі офіційних і неприхованих вимог з боку “західних партнерів” України, до інтеграції з якими так сильно прагнув Майдан, що навіть називав себе не більше, не менше як Євромайданом. В світлі цього риторичним буде питання: чи виступав Майдан проти будь-якого імперіалізму, особливо в економічній сфері? Чи виступав Майдан проти того, щоб з російської колонії Україна поступово перетворилась на колонію Заходу? Звичайно, що ні. Значить коли нинішня влада набирає грабіжницьких кредитів і виконує інші людожерські вимоги Заходу щодо режиму “жорсткої економії” і т.п., то вона не тільки не зраджує вимоги Майдану, але виконує їх.
Тому, шановні громадяни, які сліпо підтримували Майдан і не намагались змінити його, або хоча б просто вести на ньому соціально-революційну агітацію серед людей, щоб відкрити їм очі на справжню сутність цієї “революції”, вам немає на що скаржитись на нинішню владу в соціально-економічній сфері, вона цілком виконує майданні вимоги. Майдан живе і перемагає!
Це все написано не для того, щоб зловтішатися над людьми, які помилились в своїх оцінках Майдану, а для того, щоб вони могли зробити висновки. До тих пір, поки народні маси будуть виходити на протести, повстання і переворити, які по формі і змісту нагадують те, що називалось в нашій країні “Майданом”, тобто не містять в собі соціально-революційної, класової, трудової, антикапіталістичної, антиолігархічної повістки, то з цього ніколи не вийде нічого хорошого. Єдине, на що залишається сподіватись, це те, що можливо тепер, після гіркого досвіду, люди почнуть усвідомлювати якою має бути справжня революція.

Немає коментарів:

Дописати коментар