Фахівці журналу Business Insider склали точний рейтинг армій, 35 найсильніших країн світу. На першому місці знаходиться США. Росія на другому місці, лідируючи за кількістю танків і ядерних боєголовок. Україна на 21 місці, а замикає рейтинг КНДР - ця країна випереджає всіх за кількістю субмарин.
Військові та економічні експерти регулярно визначають світовий індекс військової потужності (Global Firepower Index), який є одним з найбільш об'єктивних і враховує більше 50 різних показників. При складанні Global Firepower Index не тільки ведеться скрупульозний підрахунок танків, літаків і військових кораблів, але і враховується чисельність кадрового складу армії та її резерву, рівень фінансування військової сфери, транспортна інфраструктура країни, видобуток нафти, розмір державного боргу і навіть протяжність берегової лінії - словом, всі фактори, здатні вплинути на боєздатність національної армії.
Всього в рейтингу GFP розглядається 106 країн. Перші три рядки, згідно з останньою, квітневою, версією рейтингу, займають США, Росія і Китай.
Business Insider, спирається на дані, які знаходяться у відкритому доступі GFP, порівняв показники 35 перших країн рейтингу. Власний індекс враховував сім факторів: чисельність армії, кількість танків, літаків, ядерних боєголовок, авіаносців, підводних човнів і загальний військовий бюджет.
Вийшов список, який також очолюють США, Росія і Китай, а замикає - Північна Корея.
США, як стверджують експерти видання, явно прагнуть до звання світового повелителя правопорядку, витрачаючи на військові потреби понад $ 600 млрд на рік. При цьому, згідно зі звітом стокгольмського Міжнародного центру світових досліджень, американський уряд через виведення своїх військ з Афганістану та Іраку скоротило оборонний бюджет на 7,8%. Наздоганяє Америку за цим показником лише Китай з його $ 130 млрд.
Росія, що збільшила витрати на військові потреби до $ 88 млрд і плануюча серйозну модернізацію національного збройового арсеналу, знаходиться на другій сходинці рейтингу. РФ, проте, перевершує США за двома показниками - кількістю танків (перевищує майже вдвічі) і ядерних боєголовок (7506 у США та 8484 у Росії).
Північна Корея, замикає список, незважаючи на більш ніж 6 тис. танків в арсеналі і майже тисячу літаків, експерти називають аномалією GFP. КНДР виявилася світовим лідером за кількістю бойових субмарин - 78. Для порівняння - у США налічується 72 підводні човни, у Китаю - 69, у Росії - 63.
Проте, видання скептично ставиться до підводного флоту КНДР, адже третина його складається з дизельних «Ромео», застарілих з 1961 року. На відміну від них, сучасні американські субмарини мають дальність удару більше 200 км.
Немає коментарів:
Дописати коментар