Сторінки

понеділок, 31 березня 2014 р.

Богомолець Ольга Вадимівна

Життєпис

Народилася у родині лікарів. Мати — Катерина Олегівна Богомолець, батько — Вадим Якимович Березовський, доктор медичних наук, професор, завідувач відділу клінічної патофізіології Інституту фізіології ім. О. О. Богомольця НАН України.

Ольга Богомолець належить до чернігівської гілки давнього литовсько-руського роду Оліферовичів-Богомольців, який походить з Вітебського воєводства. За письмовими джерелами, що збереглися, історія роду простежується до середини XV століття. Його представники печаталися гербами «Богорія», «Помян» і «Косцєша».


У 1989 році закінчила Київський медичний інститут ім. О. О. Богомольця за спеціальністю «Лікувальна справа». З 1989по 1991 рік проходила клінічну ординатуру в Українському державному інституті удосконалення лікарів. 19931994роках навчалася в США в Пенсильванському медичному університеті та Інституті дерматопатології Бернарда Акермана.
Після повернення заснувала Клініку лазерної медицини доктора Богомолець, сьогодні відому як Інститут дерматології та косметології доктора Ольги Богомолець.
У 2001 році закінчила Національний педагогічний університет ім. М. П. Драгоманова. У 2003 році у Національному медичному університеті ім. О. О. Богомольця здобула ступінь доктора медичних наук за спеціальністю «Шкірні та венеричні хвороби». Пройшла курс екологічної дерматології Пенсильванского медичного університету, Філадельфія, США (1993 рік), закінчила Інститут дерматопатології Бернарда Акермана при університеті Томаса Джефферсона, Філадельфія, США (1994 рік).
Від 2003 року до даного часу — головний лікар Інституту дерматології та косметології доктора Ольги Богомолець. З грудня 2004 року до жовтня 2005 року була особистим лікарем Президента України[3].

Євромайдан

Брала активну участь в медичному забезпеченні київського Євромайдану під час Єврореволюції в Україні. Фактично є організатором злагодженої медицини на Майдані. Внаслідок її героїчної праці, врятовані сотні життів активістів. Колегами-медиками визнана моральним лідером «Медичної сотні». Окрім надання та організації медичної допомоги займалась просвітницькою діяльністю[4][5].

Політична кар'єра в незалежній Україні

·                    27 березня 2014 року підготувала документи в ЦВК щодо балотування на посаду Президента України[6].
·                    28 березня 2014 року старт кампанії для збору коштів на грошову заставу кандидата в Президенти України Ольги Богомолець[7]. За перший день кампанії завдяки громадській активності та небайдужості, менш ніж за 24 години від початку збору, на рахунку було вже 2 500 000 гривень[8]. Більш того, пані Ольга оприлюднила повний список людей, що внесли кошти на рахунок, в знак подяки до своїх прихильників[9].
·                    29 березня 2014 року подала документи до Центральної виборчої комісії для реєстрації кандидатом на пост Президента України шляхом самовисування. Вперше в історії президентських виборів кошти на грошову заставу було зібрано завдяки пожертвуванням українців. За два дні з моменту оголошення про бажання балотуватися на найвищу посаду в країні на рахунки волонтери та меценати з усіх регіонів України допомогли зібрати суму, якої не вистачало для застави у ЦВК.

Особисте життя

Одружена. Має чотирьох дітей: Андрія, Катерину, Анну, Софію.

Професійна діяльність

·                    1989–1991 — лікар-дерматолог Київського міського шкірно-венерологічного диспансеру.
·                    1991–1995 — старший науковий співробітник лабораторії радіаційної патології МОЗ України.
·                    1992–1994 — консультант-дерматолог «Регістру» МВС України в зоні Чорнобильської АЕС.
·                    1995–2000 — завідуюча відділенням гістопатології шкіри Київського обласного шкірно-венерологічного диспансеру.
·                    2000–2002 — лікар-дерматовенеролог Київського міського шкірно-венерологічного диспансеру.
·                    2004–2005 — особистий лікар Президента України Віктора Ющенка.
·                    З 2003 р. по теперішній час — головний лікар Інституту дерматології і косметології доктора Богомолець.
·                    З 2006 по 2008 — депутат Київської міської ради V скликання, голова постійної Комісії з питань охорони здоров'я та соціального захисту Київської міської ради.
·                    З 20.02.2007 по теперішній час — професор кафедри дерматології та венерології Київського національного медичного університету ім. О. О. Богомолець.
·                    2008 р. — Інститут дерматокосметології доктора Богомолець став членом Ліги меценатства і сприяння українознавству Міжнародної асоціації «Україна та світове українство»
·                    22.11.2008 — у м. Брюсселі приєднала Україну до всесвітньої програми «Євромеланома», основною метою якої є проведення заходів, спрямованих на подолання високого рівня смертності від меланоми. Серед них — організація щорічного «Дня меланоми» з проведенням безкоштовного огляду серед населення з метою виявлення хвороби.
·                    2009 — організатор Всеукраїнського благодійного Марафону здоров'я з обстеженням дітей-сиріт на предмет виявлення меланоми у 26 найбільших містах України. За час марафону оглянуто 61553 дитини, з яких 1200 було поставлено на диспансерний огляд.
·                    З 2009 по теперішній час — професор Одеського державного медичного університету.
·                    21.05.2009 — організатор першого День меланоми в Україні, під час якого фахівці Інституту дерматології та косметології доктора Богомолець безкоштовно оглянули 232 пацієнтів з метою виявлення онкологічних захворювань шкіри.
·                    14.05.2010 — організатор другого Дня меланоми в Україні за новітньою методикою скрінігу, що дозволило прискорити процес попередньої діагностики та оглянути вдвічі більше пацієнтів ніж зазвичай.
·                    20.05.2011 — організатор третього Дня меланоми в Україні День меланоми вперше для нашої країни відбувся не лише в м. Києві. Захід проходив одночасно у 22 містах України. Було оглянуто 4039 осіб та виявлено 89 меланом, 117 випадків раку шкіри та 84 злоякісних патологій шкіри. На консультації у спеціалізовані онкологічні центри було направлено 355 особи.
·                    30.09.2011 — у місті Радомишль Житомирської області відкрито унікальний історико-культурний комплекс «Замок Радомисль» з єдиним у світі Музеєм української домашньої ікони, фундатором якого є Ольга Богомолець.
·                    18.05.2012 — організатор четвертого Дня меланоми в Україні. День меланоми відбувся у 28 містах України, 77 лікарів оглянуло 4567 малозабезпечених людей на предмет раку шкіри та меланоми. Виявлено 61 меланом, 187 раки шкіри, понад 749 осіб спрямовано в спеціальні онкологічні заклади. В Інституті дерматології та косметології доктора Ольги Богомолець, було оглянуто 820 осіб, з них виявлено 3 меланоми, 31 раки шкіри та 28 осіб направлено на консультацію в онкологічні центри.

Наукова робота

·                    1993 — захистила кандидатську дисертацію;
·                    2003 — здобула в Національному медичному університеті ім. О. О. Богомольця ступінь доктора медичних наук за спеціальністю «Шкірні та венеричні хвороби». Тема докторської дисертації: «Судинні невуси: патогенез, діагностика, лікування».
Автор понад 70 наукових праць і 9 патентів на винаходи у сфері лікування шкірних захворювань.

Громадська діяльність

·                    З 1991 року — організатор та учасник понад 60 благодійних концертів з метою підтримки незахищених верств населення та захисту культурної та історичної спадщини України.
·                    З 2004 року — Організатор виставок українських домашніх ікон, яких у її колекції налічується понад 5 000 екземплярів, з метою популяризації української культури як всередині держави, так і за її межами.
·                    Засновниця Музею української домашньої ікони в м. Радомишль Житомирської області.
·                    Засновниця арт-холу «Кайрос» — мистецької галереї в центрі Києва
·                    Активний борець з незаконною забудовою історичних та культурних пам'яток України.

Відзнаки та нагороди Ольги Богомолець та її Інституту дерматології та косметології

·                    2004 р. — «Вибір року»
·                    2004 р. — Подяка Незалежної ради з питань якості медичної допомоги
·                    1994 р. — Почесна нагорода «За Гуманізм» Союзу Чорнобиль
·                    1998 р. — Почесний диплом видання «Життя славетних людей» Американського бібліографічного інституту
·                    2005 р. — Орден св. великомучениці Варвари Української Православної Церкви (КП)
·                    2008 р. — Орден Святого Рівноапостольного Князя Володимира 3 ст.
·                    2009 р. — Орден Пресвятої Богородиці
·                    2012 р. — Орден ікони Богородиці Почаївської (УПЦ МП)
·                    2013 р. — Орден Святої Рівноапостольної Ольги (УПЦ МП)

Творчість

Автор-виконавиця сучасних та старовинних українських романсів, пісень на вірші Л. Кисельова, Л. Костенко, О. Теліги, М. Вінграновського, Я. Лесіва, В. Стуса, Є. Сверстюка, на власні вірші.
Лауреат III Всеукраїнського фестивалю авторської пісні та співаної поезії «Оберіг» (1991, м. Луцьк), Міжнародного фестивалю «Сопот» (1991, Польща), володарка спеціального призу радіостанції «Свобода» (Вашингтон-Мюнхен) (1991), премії ім. Василя Стуса (1992), лауреат Слов'янського фестивалю авторської пісні «Білі вітрила» (1992, м. Київ).
Нині Ольга Богомолець володіє титулами «Володарки оксамитового голосу» та «Княгині української пісні».[Джерело?] Із сольними концертами виступала не лише в Україні — у Києві, Харкові, Львові, Полтаві, Тернополі, Івано-Франківську та інших містах, а й також у США, Франції, Швеції, Німеччині, Польщі, країнах Балтії.
«Володарка оксамитового голосу» не боїться експериментувати. Окрім традиційного виконання романсів у супроводі гітари, вона пробує нові форми звучання: у супроводі флейти, саксофону, камерного струнного оркестру. Її романси звучали навіть у джазовій обробці.[10]
З 1992 року проводить благодійні концерти, гроші від яких передавалися на спорудження пам'ятника Т. Г. Шевченку в м. Скольому, до дитячого будинку «Малятко», на харчування бідних, на лікування постраждалих від Чорнобильської аварії. Протягом останніх років цілеспрямовано використовувалися для лікування дітей з судинними пухлинами. В липні-вересні 2007 року Ольга Богомолець здійснила благодійний концертний тур виправними закладами України.

Творчі відзнаки

·                    Лауреат III Всеукраїнського фестивалю авторської пісні та співаної поезії «Оберіг» (1991, м. Луцьк);
·                    Лауреат Міжнародного фестивалю «Сопот» (1991, Польща);
·                    Володарка спеціального призу радіостанції «Свобода» (Вашингтон-Мюнхен) (1991);
·                    Володарка премії ім. Василя Стуса (1992);
·                    Лауреат Слов'янського фестивалю авторської пісні «Білі вітрила» (1992, м. Київ).



http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0%BE%D0%B3%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D1%86%D1%8C_%D0%9E%D0%BB%D1%8C%D0%B3%D0%B0_%D0%92%D0%B0%D0%B4%D0%B8%D0%BC%D1%96%D0%B2%D0%BD%D0%B0

Немає коментарів:

Дописати коментар