Сторінки

четвер, 27 березня 2014 р.

Україна – БАНКРУТ?!

У четвер 27 березня прем’єр-міністр Арсеній Яценюк представив депутатам законопроекти №4575 і №4576, які стосуються змін до державного бюджету. Їх прийняття насамперед покликане мінімізувати падіння ВВП та отримати зовнішню фінансову допомогу. Які ж зміни до бюджету пропонує уряд і яких економічних показників прагне добитися?


Як зазначив Яценюк, Кабінет Міністрів прогнозує падіння ВВП на 3% в 2014 році.

«Ми прогнозуємо падіння ВВП на 3%», – сказав глава уряду.

При цьому він підкреслив, що таке падіння ВВП буде лише у разі ухвалення Радою антикризового пакету законів, внесеного Кабміном. Якщо ж ці закони не будуть прийняті, то уряд прогнозує дефолт і зниження ВВП на 10%.

Інфляцію Кабмін прогнозує в 2014 році на рівні 12-14% (залежно від динаміки курсу гривні та зміни адміністративно-регульованих цін і тарифів).

Крім того, Яценюк зазначив, що, швидше за все, Росія скоротить двосторонню торгівлю з Україною, а це може спричинити додаткове зниження ВВП ще на 1%.

Прем’єр акцентував увагу на тому, що в разі прийняття в четвер в Раді законопроектів №4575 і №4576 протягом місяця Міжнародний валютний фонд і європейські банки нададуть Україні необхідні обсяги кредитних коштів.

При цьому Кабмін пропонує Верховній Раді доходи державного бюджету 2014 року знизити на 22,4 млрд грн, а витрати – на 25,4 млрд грн. Про це йдеться в новій редакції бюджету.

У новій версії бюджету доходи становлять 372,9 млрд грн (загального фонду – 315 млрд грн), витрати – 436,8 млрд грн (загального фонду – 377,6 млрд грн). Граничний обсяг дефіциту державного бюджету знижується з 71,6 млрд до 68,6 млрд грн, у тому числі загального фонду – 62,6 млрд грн.

Разом з тим уряд планує істотно наростити державний борг. Замість запланованих раніше 585,5 млрд грн держборгу на кінець 2014 року тепер очікують 664 млрд грн.

Законопроект передбачає зменшення обсягу надання держгарантій в 2014 з 50 млрд гривень до 25 млрд гривень.

Крім того, документ передбачає введення збору в Пенсійний фонд з операцій купівлі-продажу безготівкової інвалюти і випуск у 2014 році ПДВ- облігацій у рамках відшкодування державою даного податку.

Кабмін також пропонує відмовитися в 2014 році від підвищення прожиткового мінімуму і мінімальної зарплати, зафіксувавши їх на нинішньому рівні: прожитковий мінімум – 1176 гривень на місяць, мінімальна зарплата – 1218 гривень на місяць, в погодинному обчисленні – 7,3 грн/год.

Уряд пропонує збільшити обсяг випуску урядом облігацій внутрішньої держпозики з 11,1 млрд гривень до 33,3 млрд гривень з подальшим придбанням у держвласність в обмін на ці облігації акцій додаткової емісії Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України».

Законопроект передбачає скорочення протягом місяця граничної чисельності працівників центральних органів виконавчої влади та місцевих держадміністрацій не менш ніж на 10%, скорочення кількості легкових автомобілів органів держвлади – не менш ніж на 50%.

Додамо, Арсеній Яценюк заявив, що уряд заклав у перегляд держбюджету на поточний рік підвищення Росією ціни газу до $480 за 1000 куб.м з 1 квітня.

«Ми розрахували проблеми НАК «Нафтогаз України» з точки зору того, що з 1 квітня ціна на газ Російською Федерацією буде встановлена $480 за 1000 куб.м. Фактично буде подвоєна ціна на природний газ, який поставляється з РФ», – сказав він.

Нагадаємо, Росія скасовує знижку на газ, яку Київ отримав у 2010 році в обмін на продовження перебування Чорноморського флоту в Криму, заявив прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков. За словами Пєскова, в разі повернення до ціноутворення на газ з Україною за контрактом 2009 року додаткова угода по ньому щодо флоту, підписана з Віктором Януковичем, буде вважатися недійсною. Вартість газу для України може зрости до $480 за тисячу кубометрів, тобто стати найвищою в Європі.




Немає коментарів:

Дописати коментар