Сторінки

середа, 12 березня 2014 р.

Татари готують Путіну масштабну «священну війну»

Через зазіхання на територію України, в Росії активізуються місцеві народи, котрі та полонила перед захопленням Криму. Значна кількість серед цих народів сповідують іслам і готові підтримати кримчан в їх боротьбі проти російських загарбників.


У разі анексії Криму Росія ризикує отримати повторення кривавих чеченських конфліктів, сказав один з лідерів кримських татар Мустафа Джемілєв Financial Times. Деякі татарські екстремісти вже погрожують російським військам джихадом (священна війна).

"У нас є ісламісти, ваххабіти, салафіти ... групи, які воювали (на стороні опозиції) в Сирії, - заявив Джемілєв. - Вони кажуть: "На нашу землю вступив ворог, і ми готові".

"Анексія Криму поглибить етнічні та релігійні відмінності в самому Криму, підвищуючи ризик міжобщинної ворожнечі і навіть збройного конфлікту. Найпотужніша опозиція Росії спостерігається саме серед кримських татар, які при чисельності близько 280 тис. чоловік становлять близько 12 % жителів автономії", - йдеться в статті.

"Також існує небезпека інтернаціоналізації кризи: іноземні джихадісти можуть приїхати до Криму воювати з Росією, як на початку 2000-х - в Чечню. Зв'язки між кримськими татарами і міжнародною мережею ісламістів вже налагоджені. Місцеві мусульмани воювали в рядах сирійської опозиції проти військ Башара Асада в Сирії. Один з них зробив торік самопідрив в Алеппо", - пише FT.

Занепокоєння татарської меншини пояснюється трагічною історією взаємин з Росією, підкреслює видання. У 1944 році Йосип Сталін наказав вислати з Криму всіх татар, мотивувавши це тим, що вони співпрацювали з нацистами. 79-річна Лініяр Белялова теж була депортована разом з родиною і повернулася на батьківщину тільки в перебудову. Тепер вона побоюється другого депортації . "Путіну потрібна тільки земля, люди на ній йому ні до чого, - каже вона. - Якщо буде потрібно, він просто нас зжене".

За словами Джемілєва, нова влада Криму намагаються переконати татар в тому, що їм нема чого боятися Росії. Вони запропонували їм посаду віце-прем'єра, три міністерства та офіційне визнання їхніх громадських організацій. Вони також обіцяють допомогти з фінансуванням повернення депортованих татар і навіть згодні на повернення споконвічних татарських назв деяких населених пунктів. Однак лідери громади не поспішають підписувати договір з політиками, яких вони вважають маріонетками Москви. "Ця угода не варто навіть паперу, на якій вона написана, - каже Джемільов. - Завтра все може помінятися".



1 коментар: