Сторінки

вівторок, 12 листопада 2013 р.

Соціалістичні штати європи : як буде насправді


Говорячи про перспективи асоціації з ЄС, варто говорити про наслідки застосування нових бюрократичних норм в умовах України.

По-перше, більшість абсолютно безпідставно сподіваються, що асоціація з ЄС щось реально додасть до так званих «громадянських прав в Україні».


Певний спеціальний орган, який буде слідкувати за дотриманням «дорожної карти» і створення якого наразі підносять як велике досягення, нічого особливо не здатний зінити по суті. Політичні переслідування у нас найчастіше носять вигляд покарань за кримінальні та економічні злочини. Оскільки список таких злочинів тільки зросте, то розраховувати тут особливо немає на що. Туреччина, яка з 1964 року має договір про асоціацію і є кандидатом в члени ЄС, наглядно демонструє нам, що все це не перешкода для існування авторитарного «помірковано-ісламістського» режиму, цензури та політичних переслідувань.
 По-друге, давайте звернемо увагу ще й на такі обставини. Угода про асоціацію є пакетом рішень, логічно ніяк не пов’язаних між собою. Вони «охоплюють весь спектр» від економіки до гуманітарних проблем, але приймаються в рамках єдиного рішення. Скажімо, чому не можна домовитися про зниження ввізного мита на українські товари або про зміну статусу наших заробітчан в країнах ЄС? Чому потрібно одночасно обіцяти «рівну оплату праці жінкам» або європейські «екологічні стандарти»? Очевидно, що саме в такому пакетному способі прийняття рішень і полягає політична суть того, що відбувається.
 Справа в тому, що ЄС використовує у відносинах з нерозвиненими країнами одну й ту саму стратегію. Суть її зводиться до такої угоди: «ми вам відкриття ринку та гарантії стабільності для вашої еліти в обмін на прийняття нашого регулювання». Прийняття регулювання ЄС непід’ємне для слаборозвинених економік. Воно різко гальмує їх зростання. Але воно дає переваги для зацікавлених груп в країнах-лідерах ЄС і є непрямим способом захисту їх виробників від конкуренції.
 В цілому у короткостроковій перспективі, асоціація з ЄС «підмаже й підфарбує» Україну, можливо модернізує або просто замаскує існуючи на сьогодні практики політичного та економічного свавілля. Обіцянки відкрити ринки стосуються далеко не всіх, а «лібералізація» підприємництва в наших умовах завжди обертається тільки новим регулюванням, бо мова йде про звітність, в якій нашим чиновникам немає рівних. В довгостроковій же перспективі європейське регулювання нанесе пряму шкоду Україні.Для України прийняття регулювання ЄС самовбивче.

Володимир Золоторьов
український переклад і скорочення – СNА


Немає коментарів:

Дописати коментар