Сторінки

четвер, 24 жовтня 2013 р.

Українці ще не готові наслідувати закарпатських паліїв, – соціолог


Рівень незадоволення владою в українському суспільстві ще не сягнув небезпечного рівня, коли звичайні люди вдаються до вандалізму та насильства. Усі подібні акції, які відбуваються у різних регіонах України, – не мають масового характеру і переслідують конкретну мету, вважає соціолог, керівник моніторингу протестів, репресій і поступок Центру дослідження суспільства Володимир Іщенко.


«Підпали автівок чиновників чи правоохоронців трапляються постійно у різних регіонах України. Часто, це випадки, які мають поодинокий характер», – розповів у коментарі «Погляду» Володимир Іщенко.

Щодо ситуації, яка наразі склалася на Закарпатті, поки що не варто робити попередніх висновків і говорити про народне повстання, зауважив соціолог.

«Зрозуміло, що на Закарпатті діє дуже добре організована група людей, яка переслідує певну мету. Ці люди діють обережно і організовано, аби не попастися правоохоронцям. Звичайній людині, яка просто вирішила помститись, вчинити підпал і не попастись дуже складно», – зауважив Іщенко.

Соціолог також наголосив, що рівень незадоволення владою, судами та міліцією вже перевищив минулорічні показники, чому посприяли сумнозвісні події у Врадіївці і масові протести громадян.

«Однак ще рано говорити про масові антивладні акції, які супроводжуватимуться підпалами чи актами вандалізму. Українці до цього просто не готові. Усі решта акцій, які відбуваються в різних регіонах України, мають лише поодинокий характер і не описують ситуацію в цілому», – наголосив Іщенко.

Нагадаємо, від початку року на території Закарпаття сталося кілька гучних підпалів, в результаті яких знищили авто високопосадовців із мерії, прокуратури, ДАІ та митниці.
Місцеві люди почали говорити про появу народних месників, які таким чином борються проти корупціонерів.


Немає коментарів:

Дописати коментар