Сторінки

вівторок, 28 травня 2013 р.

У Президента вважають, що Митний Союз для України неминучий

Україна не може обійти Митний союз, оскільки має там ряд економічних вигод
   Про це під час прямого ефіру на телеканалі ICTV заявив керівник Головного управління з питань міжнародних відносин адміністрації президента Андрій Гончарук, коментуючи зустріч президентів України і Росії в Сочі.
   Він зазначив, що переговори щодо статусу України в Митному союзі, а також процес переговорів з газових питань - два паралельні процеси.
   «Це два паралельні процеси. Питання енергетичний завжди стоїть ... починаючи з 90-х років. Це один процес, а процес придбання відповідного статусу у відносинах з Митним союзом - це інше. Ідуть вони паралельно », - сказав Гончарук.
   Крім того, він пояснив, що Віктор Янукович зустрічався саме з Президентом РФ Володимиром Путіним, тому що Росія - лідер в Митному союзі. Однак керівник управління АП зазначив, що Янукович зустрічався і з іншими колегами з країн МС.
Вказуючи на функції України, які вона буде виконувати в якості спостерігача в Митному союзі, Гончарук зазначив: «Спостерігати будемо за тим, що там робиться, за тим, що там обговорюється. Мати вільний доступ до документарно-правовій базі і до документів, що має характер внутрішнього обговорення ».
   Крім того, Гончарук додав, що Україна буде мати можливість подавати свої пропозиції з тих питань, які її турбують і цікавлять, а також мати людину, яка представлятиме країну в МС.
   Також він додав, що поки рано говорити про певний пакеті угод, які Україна може підписати, приєднавшись до ТЗ, проте відзначив, що всі документи, запропоновані Митним союзом, країна буде ретельно вивчати, в тому числі на сумісність з іншими міжнародними угодами.
   Нагадаємо, в неділю, 26 травня Президент Віктор Янукович провів зустріч з президентом РФ Володимиром Путіним у Сочі. При цьому невідомо, про що президенти говорили протягом 5 годин. За інформацією деяких українських ЗМІ, мова йшла про приватизацію ГТС та створення газотранспортного консорціуму на умовах «Газпрому».
   Як заявив 27 травня міністр енергетики та вугільної промисловості України Едуард Ставицький, у Кабміні очікують досягнення позитивних домовленостей з використання вітчизняної ГТС за підсумками зустрічі президентів. Разом з тим посол РФ в Україні не виключає проведення ще однієї двосторонньої зустрічі Путіна і Януковича в Астані, де 28-29 травня відбудеться засідання Вищої Євразійської економічної ради.


Немає коментарів:

Дописати коментар