Сторінки

субота, 19 січня 2013 р.

Москалі, віддайте наші гроші!


Під таким гаслом відбулося пікетування регіонального представництва Сбербанку Росії у Львові, організоване активістами Української республіканської партії (Левка Лук’яненка).

За словами заступника голови УРП Ростислава Новоженця, кожну тисячу радянських карбованців, заблоковану під час розпаду СРСР на рахунках Ощадбанку, сьогодні потрібно індексувати приблизно до ста тисяч гривень. Отож, на думку Р.Новоженця, усі ті «юліни» та «вітіни» тисячі, які з такою помпою роздає влада перед черговими виборами, можна вважати лише знущанням з українців.

Учасники пікетування періодично скандували: «Москалі, віддайте наші гроші!». Як стверджували виступаючі, не державний бюджет України, а Російська Федерація, що є правонаступницею СРСР, та Сбербанк Росії як прямий правонаступник Ощадбанку СРСР повинні віддавати незаконно заморожені вклади громадян. Сума, яку вони винні, набагато разів перевищує щорічні виплати за російський газ. Щонайменше півтора століття ми могли б безкоштовно спалювати його, якби примусили Росію розрахуватися за боргами.

Власне, Ростислав Новоженець озвучив цифру, еквівалентну одному трильйону доларів США. З його слів, ці гроші належать українцям, але вони у буквальному сенсі вкрадені сусідньою державою, яка ось уже третє десятиліття користується цими капіталами, отримуючи з них добрі прибутки. Р.Новоженець також нагадав, що останнім часом Сбербанк Росії розпочав експансію на українському ринку. У кожній області є свої представництва. Тільки у Львові вже працюють чотири відділення цієї установи. Але, як наголосив Р.Новоженець, ніхто тепер не згадує, що це ніякі не іноземні інвестиції, а кошти, зароблені українцями за часів СРСР.

До слова, Сбербанк Росії та ВТБ – два найбільших російських банки, які є правонаступниками банків СРСР. Саме тих, у яких були заморожені кошти із колишніх союзних республік. За словами Р.Новоженця, сьогодні громадяни України мають не очікувати від влади копійочних подачок, а масово звертатися до судів з вимогою у повній мірі компенсувати втрачені вклади. А це – сама сума вкладів, перерахована згідно з курсом радянського карбованця та гривні до долара США (в СРСР за один долар давали лише 67 копійок), відсотки за депозитами, передбачені самим же Ощадбанком СРСР, а також – компенсація моральних збитків. Адже громадяни України, поклавши на рахунки Ощадбанку СРСР зароблені важкою працею гроші, свою частину угоди виконали повністю. Натомість правонаступник Ощадбанку довгі роки не виконує жодного зі своїх зобов’язань.

Ростислав Новоженець розповів, що сам уже висував претензії до Сбербанку Росії. Маючи на замороженому рахунку близько десяти тисяч радянських карбованців, тепер він вимагає повернути йому мільйон гривень. Та відповідь, отримана з львівського регіонального управління, шокувала й розсмішила одночасно. Ростислав Новоженець показав присутнім цей документ, роздрукований на фірмовому бланку з логотипом «Сбербанк Росії», де повідомляється, нібито ця установа не має жодного відношення до Ощадбанку СРСР.

Водночас, на офіційному сайті Сбербанка Росії розміщена інформація про те, що це «найбільший банк у Центральній і Східній Європі, що історія цього банку має 151 рік, починаючи від царської Росії, і цей банк обіймає майже четвертину активів всієї фінансової системи Росії». Дивна поведінка, чи не правда? Тож в Українській республіканській партії, окрім іншого, збираються звернутися до прокуратури з вимогою перевірити походження капіталів, за рахунок яких ця фінансова установа має успішний бізнес на території багатьох держав, у тому числі й України.

У спільній заяві учасників пікету, говориться:

«21 рік тому 29 грудня 1991 року усі вклади Ощадбанку СРСР, що належали  громадянам України, в сумі 84,3 млрд. радянських карбованців були примусово переведені до Москви.

Після розвалу СРСР Російська Федерація оголосила себе правонаступницею Радянського Союзу, тому зобов’язана відповідати за борги колишньої союзної держави, зокрема, і перед Україною. Обсяг боргових зобов’язань РФ перед Україною за два десятиліття значно зріс і повинен індексуватися щонайменше у 100 разів. До уваги береться курс рад. крб. до амер. долара станом на 20 травня 1991 року, а саме: 1$ =0,67крб., депозитні відсотки, компенсації, штрафні санкції, неустойка, моральні збитки тощо. Борг Росії складає бл. 8,5 трлн. грн., що відповідає 24 річним бюджетам України чи 156 рокам безкоштовного постачання газу.

Сучасний “Сбербанк Росії” є правонаступником Ощадбанку СРСР, тому і є відповідальним за повернення колишніх заощаджень, зокрема, і громадянам України.

Станом на 1 січня 2013 року в Україні діє розгалужена мережа дочірнього підприємства російського Сбербанку – сотні відділень в усіх без винятку областях.

У 95-ту річницю оголошення Директорією УНР війни Радянській Росії ми оголошуємо війну Сбербанку Росії.»

Пікетувальники також заявили про неприпустимість перекладання боргів Російської Федерації щодо вкладів Ощадбанку СРСР на бюджет України. Вони вимагають повернути громадянам України заощадження в сумі 8,5 трлн. грн. та закликали ошуканих вкладників не тільки подавати до суду на Публічне Акціонерне Товариство «Дочірній Банк Сбербанку Росії» з вимогою повернути вкладені в Ощадбанк СРСР кошти, але й бойкотувати Сбербанк Росії в Україні. Тобто, не користуватися жодними послугами Банку, не брати кредитів, не відкривати депозитних рахунків тощо.

Під час проведення акції до пікетувальників ніхто зі Сбербанку Росії так і не вийшов. Про що може свідчити цей факт, залишаємо на розсуд читача. Зауважимо тільки, що настільки потужні організації, як Сбербанк Росії, переважно керуються принципом відкритості і публічності у своїй діяльності. Оскільки від іміджу і довіри клієнтів залежить їх бізнес, вони намагаються уникати навіть найменших скандалів. У випадку зі Сбербанком Росії поки що ми не бачимо нічого подібного. На думку пікетувальників, те, що працівники банку не забажали з ними спілкуватися, зайвий раз підтверджує справедливість вимог львівських республіканців.


Немає коментарів:

Дописати коментар