Сторінки

неділя, 20 січня 2013 р.

Мій Бандера (лист ув’язненого)


1 січня. Новий 2013 рік. Медична частина Березанської виправної колонії. Вязні святкують Новий рік. Дивляться попсові концерти і дебільні американські різдвяні комедії по телевізору. Поїдають тортики та іншу смакоту передану рідними. Я не дивлюся телевізора. Бережу свій мозок. Я лежу на нарі і перечитую Макіавелі. Час від часу я відриваюсь від книги і мій погляд зупиняеться на маленькому портретику Степана Андрійовича Бандери, що стоїть на тумбочці поруч з моєю нарою. Йому вже 104 роки.
 Цей портретик Бандери дружина передала мені випадково. В перші дні після арешту передаючи мені одяг дружина перебуваючи в шоковому стані не перевіряла кишені. І одного разу з кишені джинсів я й витягнув цей портрет. Напередодні арешту один з колег по роботі привіз мені його в якості сувеніра зі Львова де перебував у відряджені. Тоді я поклав його до кишені і ось він зі мною в тюрьмі. Стоїть чи висить цей портрет Бандери на найвиднішому місці в камері де мене утримують. І так було завжди. Портрет Бандери подорожуе зі мною з камери в камеру. З СІЗО СБУ до Лукянівського СІЗО і далі в підвал Березанської колонії.

В’язні з цікавістю ставляться до постаті Степана Андрійовича і мені десятки разів доводилось переповідати біографію Провідника. Наглядачі бояться Бандеру обходячи3 під час шмонів його портрет стороною.

Бути бандерівцем, націоналістом у вязниці не просто. Треба відстоювати свої націоналістичні переконання. І інколи не тільки словом… Нещодавно один з вязнів кавказців почав обливати брудом націоналістів. Робив він це провокуючи до конфлікту одного з юних вязнів націоналістів. Робилось це публічно з метою опустити націоналіста перед співкамерниками. Реакція юнака націоналіста була по бандерівські миттєвою. Кавказець недорахувався декількох зубів а авторитет націоналістів у вязницях виріс у рази. Іншу історію розповів мені мій побратим Сполох. В одній з камер Лукянівського СІЗО він зустрів колишнього члена однієї з українських націоналістичних організацій. У вязниці він зрікся своїх переконань і в камері шестерив перед злодіями грузинами доппагаючи їм колоти наркотики. Тіло цього відступника було вкрито націоналістичними татуюваннями. І чесно кажучи в мене виникло бажання при зустрічі викремсати ножем ці татуювання. Зраду толерувати не можна. Саме Бандера своїм життєвим шляхом нас вчить як вчиняти з ворогами та зрадниками.

Своєю мужньою поведінкою на Львівському та Варшавському процесах Степан Бандера дав особистий приклад як націоналіст мае себе поводити перед окупаційним судом. Він з мужністю сприйняв смертний вирок. Бандера продовжував боротьбу і в увязнені. Його не зламали ані польські, ані німецькі тюрми і концтабори. І саме тому Бандера був, є і завжди буде не тільки символом революційної боротьби а й прикладом незламності для всіх вязнів націоналістів.

Вдивляюсь в портрет Бандери і розумію, що все, що там загратами являється псевдоукраїнською державою і немае абсолютно ніякого відношення до Провідника. В цій псевдоукраїнській державі Бандера обовязково сидів би у вязниці. Його обовязково звинуватили б у тероризмі і створенні терористичної організації.

Особисто я задоволений, що окупаційний суд забрав у Бандери званя Герой України. Не місце Провіднику серед засух, табачніков та інших в більшості своїй аферистів та українофобів яким це звання наприсвоювали. Псевдоукраїнській державі герой Бандера не потрібен, а для українців Бандера був, є і завжди буде Героєм і Провідником української Нації.

Ігор Мосійчук, Березанська колонія №95


Немає коментарів:

Дописати коментар